Biedronka zaprasza na truskawki od sąsiadów

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami sieć Biedronka rozpoczyna, od środy 24.05, sprzedaż truskawek pochodzących bezpośrednio od lokalnych rolników. To ważny moment w owocowym kalendarzu handlowym – czekają na niego wszyscy – zarówno plantatorzy, jak i klienci którzy z chęcią sięgają po produkty pochodzące z ich najbliższej okolicy, a Biedronka im to umożliwia.

Kluczowym elementem strategii sieci Biedronka jest zaopatrywanie się w owoce i warzywa uprawiane w Polsce. Stanowią one ponad 90% rocznej sprzedaży sieci w tych kategoriach. Dodatkowo w sezonie wiosenno-letnim Biedronka wprowadza dostawy bezpośrednie świeżej polskiej truskawki do sklepów położonych najbliżej jej dostawców. Pominięcie w łańcuchu dostaw centrów dystrybucyjnych sprawia, że owoce trafiają do sklepów ultra-świeże.

 

Bardzo się cieszę, że kolejny już rok, nasze truskawki trafią do sklepów sieci Biedronka w naszej okolicy. Dzięki temu klienci otrzymują owoce zerwane tego samego dnia z krzaka, a my mamy pewność, że produkt szybko trafia do odbiorcy końcowego. Takie rozwiązania są również bardzo przyjazne dla środowiska, a wszystkim nam na tym zależy. – Dariusz Wójcicki, plantator z okolic Łodzi.

 

W tym roku pierwsze truskawki wyhodowane „po sąsiedzku” trafią, od środy 24.05, do pierwszych 15 sklepów na terenie Łodzi i okolic, a od czwartku do kolejnych kilkunastu okolicznych placówek. W następnych tygodniach, wraz z dojrzewaniem owoców od pozostałych rolników współpracujących z Biedronką, będą one sukcesywnie trafiać wprost z upraw do pobliskich im placówek sieci. Tegoroczny zasięg dostaw bezpośrednich będzie największy w historii programu.

 

Projekt dostaw bezpośrednich polskiej truskawki rozpoczęliśmy już 3 lata temu i każdego roku powiększamy obszar kraju o kolejne placówki i nowych lokalnych rolników. Naszym celem jest, aby w tym roku blisko 2/3 naszych sklepów oferowało klientom truskawki z dostaw bezpośrednich. W ten sposób razem pokazujemy, że nawet mniejsi producenci mają możliwość współpracy z siecią handlową o ogólnopolskim zasięgu. – Damian Wojewódzki, kupiec regionalny odpowiedzialny za współpracę z lokalnymi rolnikami w sieci Biedronka

 

Truskawki od lokalnych rolników będą specjalnie oznaczone plakatami z informacjami na temat ich producenta. Będą dostępne w cenie 19,99 zł za opakowanie 1 kg. Chętni do współpracy producenci truskawki, a także inni lokalni rolnicy mogą zgłosić chęć współpracy za pomocą specjalnego formularza: https://www.biedronka.pl/front/form/farmers ​