Bajkowa sceneria

7,2 mln Słodziaków w rękach klientów Biedronki

Kolejna odsłona akcji Gang Słodziaków i kolejne rekordy.

W tej edycji sieć Biedronka wydała ponad 7,2 mln maskotek. Niesłabnącą popularnością cieszą się również przygody biedronkowych bohaterów spisane na kartach książki „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany. Gang Słodziaków”, która trafiła do ponad 620 tys. klientów w całej Polsce!

W akcji dostępnych było 10 Słodziaków – cztery duże i sześciu Juniorów. Najpopularniejszymi okazały się być większe maskotki. Na pierwszym miejscu znalazła się Sarenka Hania, na drugim Nietoperz Nikodem, a podium zamknął Borsuk Bartek. Wśród Juniorów najchętniej sięgano po Zajączka Zuzię, Sówkę Zosię i Liska Lucusia.

Biedronka kolejny raz zachęcała też do czytania.

Skutecznie, bo ponad 620 tys. książek to kolejny wynik akcji, który robi wrażenie. W poprzedniej akcji Gang Słodziaków sieć wydała łącznie – licząc trzy opublikowane tytuły – ponad 2 mln książek o leśnych bohaterach.

źródło: materiały prasowe

Akcja „Gang Słodziaków” rozpoczęła się 26 sierpnia br. By wziąć w niej udział, wystarczyło do 18 listopada br. na specjalnych kartach kolekcjonerskich zbierać naklejki przyznawane podczas zakupów w Biedronce. Dzięki zgromadzeniu ich odpowiedniej liczby, na zasadach określonych w regulaminie akcji, klienci mogli odbierać za darmo maskotki lub książki opowiadające o przygodach Gangu Słodziaków w terminie do 1 grudnia lub do wyczerpania zapasów.