Aldi otwiera swój największy sklep w Polsce

Wraz ze stopniowym znoszeniem obostrzeń, m.in. w zakresie liczby klientów przebywających w sklepach, sieć ALDI podjęła decyzję o wznowieniu otwarć nowych sklepów.

Pierwsze otwarcia zaplanowane zostały na 8 maja. Swoje drzwi dla klientów otworzą wtedy aż 2 sklepy sieci, wśród nich największy sklep ALDI w Polsce. Z tej okazji przez 8 dni na klientów czekać będą specjalne promocje sięgające niemal 50%. Aby zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo klientów zrezygnowano z dodatkowych atrakcji i wprowadzono specjalną procedurę sanitarno-higieniczną.
Jako pierwsze po przerwie, zaplanowane zostały otwarcia dwóch sklepów – we Wrocławiu przy ul. Długosza 14 i w Bydgoszczy w Centrum Handlowym Zielone Arkady, gdzie będzie mieścił się największy jak dotąd sklep ALDI w Polsce. Jego łączna powierzchnia wynosić będzie ponad 2000 m2, a powierzchnia samej sali sprzedaży 1300 m2. Oba oficjalne otwarcia odbędą się 8 maja.

 

Stopniowe znoszenie obostrzeń dotyczących m.in. liczby klientów przebywających w sklepach, wpłynęło na decyzję o wznowieniu nowych otwarć naszych sklepów. W ten sposób chcemy umożliwić klientom dokonywanie zakupów w dogodnych dla nich lokalizacjach, ograniczając tym samym konieczność przemieszczania i zmniejszając natężenie ruchu w innych placówkach ALDI – wyjaśnia Agata Biernacka, Kierownik Działu Komunikacji i PR ALDI Polska.

 

Od początku epidemii koronawirusa sieć sklepów ALDI przestrzega wszystkich wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. ALDI wprowadziło też we wszystkich sklepach własną procedurę higieniczno-sanitarną. Teraz, wznawiając nowe otwarcia sklepów, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo klientów, sieć zmieniła formułę świętowania. Zrezygnowano z festiwalu grillowego, atrakcji dla najmłodszych oraz degustacji żywności. Przygotowano natomiast liczne promocje cenowe, z których klienci korzystać będą mogli aż 8 dni.

 

– Otwarcia nowych sklepów ALDI cieszyły się zawsze dużym zainteresowaniem i frekwencją klientów, którzy chętnie korzystali z przygotowanych na ten czas atrakcji i licznych promocji. Właśnie dlatego, aby rozłożyć ruch klientów na kilka dni i tym samym zwiększyć bezpieczeństwo podczas planowanych otwarć,wydłużyliśmy czas trwania akcji promocyjnych – dodaje Biernacka
Od 8 maja, podczas zaplanowanych otwarć na klientów czekać będą promocje na wszystkie produkty marek własnych, wyróżnione w Wielkim Teście ALDI. Promocją objęte zostaną m.in. Kiełbaski Norymberskie marki HoWe, oryginalne wafle holenderskie, czekolada Orzechowa Château, bio Oliwa z oliwek Gut Bio oraz sok wieloowocowy PureFruit. Oprócz tego klienci będą mieli okazję skorzystać z atrakcyjnych promocji cenowych na artykuły gospodarstwa domowego i sięgających niemal 50% promocji na 80 wybranych artykułów spożywczych.

 

Nowe sklepy ALDI powstały zgodnie z nowym konceptem wizualnym marki, który dzięki specjalnym oznaczeniom, ma na celu ułatwienie klientom szybsze odnajdywanie produktów i sprawniejsze, bardziej intuicyjne poruszanie się po sklepie. W sklepach znajdą się krajalnice do chleba, pokoje dla matki z dzieckiem oraz specjalne toalety dla klientów. W obu przypadkach klienci skorzystać będą mogli również z parkingów.