żrodło: independent.co.uk

Aldi wprowadził limitowaną edycję ginu zmieniającego kolor

Rozkoszny smak orzeźwiającego dżinu i toniku okazał się coraz bardziej popularny w ostatnich latach nie tylko w Polsce. Właśnie wtedy, gdy miłośnicy dżinów w Szkocji uważali, że ich ulubiony napój nie może być bardziej przyjemny, Aldi wprowadził na rynek gin, który ma zdolność do zmiany koloru.

Edycja limitowana produkowana przez firmę McQueen ma smak owoców leśnych. Przy pierwszym nalaniu jest niebieski, zmienia kolor na różowy, gdy do napoju dodany zostanie tonik, mikser lub dodatki. Jak działa gin zmieniający kolor?

Wszystko zależy od procesu destylacji, który jest o wiele prostszy, niż mogłoby się wydawać. Gin zmieniający kolor  jest destylowany przy użyciu niebieskich płatków z kwiatu klitorii ternateńskiej, które zmieniają kolor z bladego szafiru na różowy, gdy zmieniają się poziomy PH płatków.

Dżin jest również destylowany przy użyciu owoców leśnych, w celu uczynienia go zarówno wizualną, jak i smakową ucztą.

Gin zmieniający kolor dostępny jest we wszystkich 81 sklepach Aldi w Szkocji za 19,99 £.

„Zawsze szukamy nowych i innowacyjnych produktów, a to fantastyczny dodatek do naszej gamy szkockich dżinów. To nasza druga współpraca z rzemieślniczym gorzelnikiem McQueenem Ginem i jesteśmy pewni, że zyska dużą popularność” – mówi Graham Nicolson, dyrektor ds. zakupów grupowych Aldi w Szkocji.

 

 

źródło: https://www.independent.co.uk/life-style/food-and-drink/aldi-gin-colour-changing-launch-mcqueen-forest-fruits-scotland-how-work-a8454146.html

zdjęcie: independent.co.uk