Becherovka już w ofercie Grupy Maspex

Grupa Maspex, właściciel m.in. takich marek jak Tymbark, Kubuś, Lubella, Krakus, Łowicz oraz alkoholi, w tym znanej Żubrówki, sfinalizowała proces przejęcia spółki Jan Becher – Karlovarská Becherovka.

W wyniku transakcji z Pernod Ricard Group, Grupa Maspex stała się właścicielem kultowej czeskiej marki Becherovka oraz zakładu produkcyjnego i magazynu w Karlovych Varach. Od 1 maja b.r. odpowiada za produkcję i sprzedaż tego kultowego alkoholu. Przejęcie  legendarnej czeskiej marki likieru ziołowego o ponad 200-letniej historii, jest 21. przejęciem Grupy Maspex i drugim na czeskim rynku. Przychody ze sprzedaży Maspeksu w 2023 roku wyniosły 15 mld złotych.

W dniu 30.04.2024 roku Grupa Maspex – właściciel m.in. marek Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Włocławek oraz wiodących wódek takich jak: Żubrówka, Soplica i Absolwent – sfinalizowała transakcję zakupu spółki Jan Becher – Karlovarská Becherovka a.s., będącej właścicielem marki Becherovka oraz zakładu produkcyjnego wraz z magazynem w Karlovych Varach w Czechach. Becherovka – to kultowy likier ziołowy i najstarsza marka alkoholu w Czechach.  Powstaje w oparciu o sekretną recepturę przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

 

Akwizycja pozwoli na rozszerzenie portfolio Maspeksu o wyjątkowy produkt, ale również jest dowodem umacniania pozycji na rynku napojów alkoholowych, na którym firma jest obecna od 2022 roku. Becherovka jako silna i ceniona marka, doskonale wpisuje się w strategię Grupy Maspex, opierającą się na zapewnianiu konsumentom produktów najwyższej jakości.

 

Wioleta Czaja, Dyrektor Generalny Business Unit Czechy i Słowacja:

„Obecnie naszym głównym priorytetem jest integracja oraz utrzymanie sprzedaży, poprzez efektywne włączenie Becherovki do naszej oferty. Bez wątpienia kontynuować będziemy inwestycje w markę – zarówno poprzez rozwój produktu, jak i działania marketingowe. Becherovkę chcemy także wspierać międzynarodowo. Dlatego produkt będzie dostępny w ofercie naszych oddziałów, a także planujemy jego ekspansję na rynki eksportowe, dzięki czemu jeszcze większa liczba konsumentów będzie miała szansę delektować się wyjątkowym smakiem wyrobów tej marki”.

Transakcja przyniesie korzyści także Partnerom Handlowym Maspeksu w Czechach i na Słowacji, którzy zyskają dostęp do bogatszej oferty obejmującej renomowane marki alkoholowe, takie jak Becherovka i Żubrówka oraz bezalkoholowe w tym Relax, Tiger czy River Tonic. Poszerzenie asortymentu zwiększy ich atrakcyjność na rynku, generując jednocześnie dodatkowe korzyści wynikające z synergii tych produktów.