Bosman pomaga zmienić oblicze Pomorza Zachodniego

Blisko 7 tys. osób zaangażowanych w projekty, ponad 560 wolontariuszy, 16 ton zebranych śmieci, 20 ha wysprzątanych terenów zielonych, 800 kg karmy zebranej dla bezdomnych zwierząt. To tylko niektóre efekty zakończonej właśnie 1. edycji programu grantowego „Bosman dla regionu” zorganizowanego przez markę i Browar Bosman w Szczecinie.

 

„Bosman dla Regionu” to konkurs grantowy, którego celem jest wsparcie lokalnych inicjatyw społecznych, ekologicznych i infrastrukturalnych, przyczyniających się do podnoszenia komfortu życia mieszkańców regionu oraz stymulujących integrację lokalnej społeczności.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, nadesłano blisko 700 wniosków o grant, zgłosiły się organizacje z 209 miast i wsi, które wnioskowały łącznie o 24 mln zł. Spośród nich wyłoniono 22 beneficjentów, którym przyznano granty o łącznej wartości 551 160, 00 zł.

 

Jesteśmy zaskoczeni, ale także zbudowani tak ogromnym zainteresowaniem naszym konkursem – mówi Anastazja Jarcewa, menedżer marki Bosman. – Z jednej strony to znak, że potrzeby lokalnych społeczności są bardzo duże i cieszy nas, że w jakiejś części możemy na nie odpowiadać. Z drugiej, co jest bardzo pozytywne, że te społeczności potrafią się zorganizować i wziąć sprawy w swoje ręce. Zaangażowanie wszystkich, którzy brali udział w realizacji nagrodzonych projektów jest godne podziwu. A rezultaty mówią same za siebie.

 

Nagrodzone zostały projekty, które dotyczą wielu obszarów życia. Dzięki nim udało się m.in. wysprzątać tereny zielone i aż 36 km linii brzegowej rzek, przeszkolić strażaków, zmapować i zlikwidować nielegalne łowiska oraz wyłowić 1,5 km sieci kłusowników, zorganizować zwiedzanie Kołobrzegu dla osób niewidomych oraz ułatwić osobom niepełnosprawnym udział w meczach Pogoni Szczecin, stworzyć mozaiki w przestrzeni miejskiej Szczecina, wspomóc zwierzęta ze schroniska, zapewniając pomoc weterynaryjną i zbierając 10 tys. puszek i 800 kg karmy. Nie zabrakło też tak dużych przedsięwzięć jak zakup łodzi ratunkowej dla OSP.

 

Chcieliśmy, by nasze projekty przyniosły jak najwięcej pozytywnych zmian dla mieszkańców naszego regionu i to założenie zostało zrealizowane w stu procentach! Jesteśmy dumni, że organizacje tak doskonale wykorzystały granty przyznane w ramach programu „Bosman dla Regionu” – mówi Piotr Zając, dyrektor Browaru Bosman. – Jesteśmy też świadomi zobowiązania, jakie mamy wobec regionu i jego mieszkańców, dlatego już teraz możemy zaprosić do udziału w 2. edycji programu, która ruszy w przyszłym roku.

Więcej szczegółów dotyczących programu „Bosman dla Regionu” znajduje się na stronach www.BosmanDlaRegionu.pl, www.BosmanWspieraRegion.pl oraz na Facebooku na profilu Bosman Szczeciński.