Browar Fortuna: Chcemy warzyć dobre piwo

Mijający rok 2020 dla branży piwowarskiej i nie tylko jest trudnym czasem. Panująca pandemia pokrzyżowała plany wielu browarów, niezależnie od ich wielkości, oraz realnie wpłynęła na sprzedaż piwa w ciągu całego roku. Izolacja, zamknięcie gastronomii oraz ograniczenia w sklepach negatywnie podziałały na sytuację na rynku.

Browar Grodzisk

Mimo wielu przeciwności, Browar Grodzisk zapewnia ciągłość produkcji i w nowych okolicznościach wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów.

 

Pomimo trudności staramy się znaleźć się w nowej rzeczywistości  i działać w miarę możliwości zgodnie z wcześniej nakreślonymi planami. Browar Grodzisk rozpoczął rok od wprowadzenia nowości. Jeszcze w marcu 2020 na półkach sklepowych pojawiło się Bezalkoholowe Mango Ale  – orzeźwiające piwo o tropikalnym profilu. Nowość została bardzo dobrze odebrana  przez konsumentów.

 

Co roku w czerwcu w Grodzisku Wielkopolskim odbywa się Grodziskie Piwobranie. Odbyło się ono i w tym roku, tym razem w wymiarze on-line – Grodziskie Piwobranie 2020 poszło w Web! I mimo, że  z zaplanowanych spotkań i towarzyszących im koncertów trzeba było zrezygnować w takiej formie jak dotychczas, to zaproszeni goście dopisali, a całość była szeroko transmitowana i komentowana  w sieci.

 

Browar Fortuna

Dla Browaru  Fortuna  z  Miłosławia  rok 2020 był czasem finalizowania rozpoczętych wcześniej inwestycji i wprowadzenia nowości. Na początku roku browar wprowadził dwa nowe piwa  – Fortuna Czarne Bezalkoholowe oraz Miłosław Chmielowy Lager.

 

Wiosną, w celu inwestycji w jeszcze lepszą jakość piwa, uruchomiona została nowa linia rozlewnicza. Beczkowania natomiast powiększona została o dodatkową przestrzeń na piwa dojrzewające w beczkach bez udziału dzikich drożdży.

 

Koniec roku to dla Browaru Fortuna czas nagród. Fortunatus Flanders Red Ale – otrzymał złoty medal w kategorii Wood nad Barrel Aged Sour Beer na jednym z  najważniejszych konkursów piwnych na świecie – European Beer Star. To bez wątpienia wielki sukces, cieszy tym bardziej, że to już trzeci medal  dla Browaru Fortuna w tym konkursie.

 

Przed nami rok 2021. Po tym, co działo się w 2020 roku ten kolejny stanowi dla nas pewną niewiadomą. My wszelako planujemy robić swoje – warzyć dobre piwo i docierać z nim do konsumentów.

 

Krzysztof Panek, prezes

Browar Fortuna