Bursztyn – prawdziwy arystokrata wśród serów długodojrzewających

Zachwyca swoimi niezwykłymi walorami smakowymi i jest ceniony nie tylko przez konsumentów, ale i przez całą branżę serowarską. Bursztyn Szefa – podobnie jak kamień, od którego zaczerpnął swoja nazwę, jego doskonałość ukształtowały czas i natura.

Skarby Serowara to sery długodojrzewające, a przykładem jest  Bursztyn, który dojrzewa minimum pół roku zanim trafi do sprzedaży. Dzięki temu ma tak kruchy miąższ z charakterystycznymi kryształkami i intensywnym aromatem.

 

– Historia sera Bursztyn sięga 2002 roku, ale w ciągu kilku ostatnich lat obserwujemy satysfakcjonujące zainteresowanie naszymi produktami ze strony profesjonalistów. A mam na myśli szefów kuchni, kucharzy, restauratorów, organizatorów ważnych dla branży eventów. W konsekwencji, nasze sery długodojrzewające są obecne podczas wielu wydarzeń i konkursów kulinarnych. A co ważniejsze – wkroczyły na zaplecza kuchenne polskich restauracji.

– tłumaczy Emilia Pożarowszczyk, Kierownik Działu Marketingu i PR  firmy Spomlek.

 

Warto przypomnieć, że długodojrzewające sery Spomleku są produkowane ze starannie wyselekcjonowanego, polskiego mleka o wysokiej i powtarzalnej jakości. Co ciekawe, po uformowaniu każdy krąg trafia do 30-letniej solanki, a następnie na kilka miesięcy do dojrzewalni, gdzie jest ręcznie masowany z użyciem odpowiednio dobranej pasty, która nadaje jego skórce czarny kolor.

 

Warto dodać, iż Bursztyn od wielu lat zdobywa wyróżnienia w kulinarnych konkursach sera. Został doceniony przez Komisja Superarbitrów podczas kolejnej Krajowej Oceny Serów i Twarogów, a także otrzymał złoty medal w konkursie Good Cheese organizowanym przez Bikotech.