Butelka w 100% z recyklingu od Żywiec Zdrój

Żywiec Zdrój od lat podejmuje działania, by zminimalizować swój wpływ na środowisko. W ubiegłym roku firma wprowadziła do swojej oferty pierwszy produkt w butelce wykonanej w 100% z plastiku z recyklingu – wodę niegazowaną o pojemności 5 l. Teraz, w opakowaniu 100% rPET dostępny jest również Essence – pierwszy produkt Bio w ofercie Żywiec Zdrój.

 

Essence to odpowiedź na zyskujący na popularności trend zdrowego stylu życia, który doskonale wpisuje się w misję firmy zachęcania ludzi do tego, by pili zdrowiej. W tym celu firma prowadzi liczne kampanie i programy edukacyjne oraz regularnie rozbudowuje swoją ofertę o produkty z krótkim i prostym składem, których przykładem jest właśnie Essence.

 

 

Żywiec Zdrój o smaku cytryny i bazylii

Essence to połączenie naturalnej wody mineralnej, wyłącznie naturalnych aromatów owocowych i ziół oraz soku z cytryny z certyfikowanych upraw bio. Produkt nie zawiera cukru, sztucznych aromatów czy innych dodatków. Dostępny jest w trzech wyjątkowych wariantach smakowych: mandarynka z trawą cytrynową, ogórek z limonką oraz cytryna z bazylią.

 

 

Produkty z tej linii zostały stworzone z myślą o osobach, które dbają o zdrową, zbilansowaną dietę, wybierają napoje z krótkim i prostym składem, bazującym jedynie na naturalnych substancjach. Sprawdzi się również w przypadku tych, którzy nie przepadają za naturalnym smakiem wody, ale chcieliby nawadniać się w zdrowy sposób. To także doskonała propozycja na lato – dodatek naturalnych aromatów owoców zapewnia orzeźwienie, a niewielka, poręczna butelka doskonale sprawdzi się poza domem.

 

 

Od maja Essence dostępny jest w opakowaniu o pojemności 370 ml, które wykonane zostało w 100% z plastiku z recyklingu oraz niezmiennie w całości nadaje się do recyklingu. Po entuzjastycznym przyjęciu produktu w 2019r., Żywiec Zdrój zdecydował się rozszerzyć jego dystrybucję na wszystkie sieci handlowe w całym kraju.