Coca-Cola Company testuje prototyp papierowej butelki

Projekt butelki papierowej , który jest współtworzewany przez zespół R&D Coca-Coli w Brukseli i The Paper Bottle Company (Paboco), przechodzi do fazy testów konsumenckich, aby sprawdzić  reakcję kupujących. Coca-Cola i Paboco już jesienią ubiegłego roku zaprezentowały prototyp pierwszej generacji, który składa się z papierowej powłoki z nadającą się do recyklingu plastikową podszewką i zakrętką.

„Proces, który dziś ogłaszamy, jest dla nas kamieniem milowym w naszym dążeniu do opracowania papierowej butelki. Ludzie oczekują, że Coca-Cola opracuje i wprowadzi na rynek nowe, innowacyjne i zrównoważone rodzaje opakowań. Dlatego współpracujemy z ekspertami takimi jak Paboco, eksperymentując i przeprowadzając pierwszą próbę na rynku.”

– powiedziała Daniela Zahariea, dyrektor technicznego łańcucha dostaw i innowacji, Coca-Cola Europe.

 

Technologia opracowana przez Paboco ma na celu stworzenie w 100% nadających się do recyklingu butelek wykonanych z drewna pozyskiwanego w sposób zrównoważony, wyposażonych w powłokę z materiałów pochodzenia biologicznego, odporną na działanie płynów, CO2 i tlenu. Butelki przeznaczone będą do przechowywania produktów płynnych, takich jak na przykład napoje gazowane i niegazowane lub kosmetyki. Ostatecznym celem jest stworzenie takiej butelki, którą będzie można przetworzyć ponownie jak papier.

 

Stijn Franssen, kierownik innowacji w dziedzinie opakowań badawczo-rozwojowych w Coca-Cola Europe, podkreśla, że przełomowa technologia wciąż jest w fazie rozwoju. Zespół Franssena prowadzi szeroko zakrojone testy laboratoryjne, aby ocenić, jak działa opakowanie i jak utrzymuje i chroni jej zawartość.

„To jest nowa technologia, a my poruszamy się na niezbadanym terytorium, Musimy wymyślać rozwiązania techniczne w miarę postępów.”

– wyjaśnia Stijn Franssen


źródło: www.coca-colacompany.com