Coca- Cola wspiera inicjatywy dla przedsiębiorych kobiet

Trwająca epidemia z dnia na dzień wpłynęła na wszystkie sfery życia. Konieczność odnalezienia się w nowej, trudnej do przewidzenia sytuacji, stawia przed nami liczne wyzwania.

W tym szczególnym momencie aktywnie angażujemy się wraz z Fundacją Sukcesu Pisanego Szminką w działania na rzecz wspierania i aktywizacji zawodowej kobiet w Polsce w ramach programu „Sukces to Ja”. Dotychczasowe narzędzia do nauki i samorozwoju oraz zupełnie nowe rozwiązania i platformy zostały udostępnione on-line, co pozwala kobietom uzyskać wsparcie, pomoc jak również rozwijać swoje kompetencje bez konieczności wychodzenia z domu.

 

„Trwająca pandemia zupełnie niespodziewanie zmieniła otaczająca nas rzeczywistość i sposób funkcjonowania. Wiele kobiet stanęło przed licznymi wyzwaniami, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Dlatego tak ważne jest, aby jeszcze bardziej aktywnie je wspierać, motywować i dawać narzędzia, potrzebne do rozwoju i otwierania się na nowe możliwości. Program „Sukces to JA” zainicjowany przez Coca-Cola i Fundację Sukcesu Pisanego Szminką to bogata i kompleksowa propozycja warsztatów, kursów i porad ekspertów, które pozwolą kobietom poszerzyć kompetencje i zdobyć nową wiedzę. W trudnych momentach warto sięgnąć do aplikacji MyOla, która doradza użytkowniczkom, pomaga zrozumieć odczuwane emocje, ale też znaleźć chwilę dla siebie” – mówi Anna Solarek, dyrektor ds. kontaktów zewnętrznych i komunikacji w Coca-Cola Poland Services.

 

W obecnej sytuacji, trudnej dla Polek, zauważyłyśmy potrzebę ich szczególnego wsparcia w czasie kryzysu. Nasza wiedza i doświadczenie oraz zespół ponad 120 ekspertów pozwolił nam natychmiast uruchomić dodatkowe narzędzia takie jak webinary, live’y oraz eksperckie porady, z których kobiety prowadzące swoje własne firmy mogą bezpłatnie skorzystać. Naszym nadrzędnym celem jest oferowanie realnego wsparcia, a w tym merytorycznej pomocy. Wiemy, że to bardzo drogocenna wiedza i z tego właśnie powodu zachęcamy wszystkich do korzystania z niej na każdym etapie rozwoju – czy to zawodowego czy osobistego. Sam program Sukces TO JA pomógł już 400 tysiącom Polek – dodaje Olga Kozierowska, prezes Fundacji Sukces Pisany Szminką.

#SzminkaKobietom

W ramach uruchomionej akcji #SzminkaKobietom właścicielki firm i organizacji mają możliwość zareklamowania swojej działalności za pośrednictwem kanałów komunikacji Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką tj. portali Sukcespisanyszminka.pl i Sukcestoja.pl oraz Facebooka, Instagrama i Linkedina. W akcji do tej pory wzięło udział ponad 60 kobiet! Dodatkowo, dla tych wszystkich którzy potrzebują dogłębnej i usystematyzowanej wiedzy, prowadzone są indywidualne sesje mentoringowe.

MyOla – mobilna przyjaciółka i mentorka w jednym

Wśród licznych bezpłatnych narzędzi on-line unikalną propozycją jest aplikacja MyOla, która zawiera regularnie uaktualniane nagrania, rozmowy z psychologami, ekspertami i mentorami, medytacje oraz ćwiczenia oddechowe. Jest to narzędzie, które ma nieść wsparcie i dać przydatną wiedzę w świadomym budowaniu lepszego życia i większego zadowolenia. Aplikacja jest podzielona na kilka kategorii, które odpowiadają czterem sferom życia kobiety – Ja, Związek, Rodzina i Kariera. W jej rozwój i aktualizację zaangażowanych jest wiele znanych osób. Niedawno, pośród nowości pojawiła się rozmowa z Małgorzatą Kożuchowską, Jarosławem Kuźniarem i Jakubem Bączkiem. Aplikację pobrało już prawie 17 000 użytkowniczek i użytkowników, a tylko w ostatnim miesiącu odnotowano 17% wzrost pobrań. Częściej niż zwykle słuchano również tzw. „kół ratunkowych” m.in. “Gdy czujesz się bezsilna”, “Kiedy jesteś w dołku” i “Gdy czujesz lęk”, oraz programu “Uwolnij to, co Cię blokuje” czy medytacja “Mindfulness”.

Merytoryczne wsparcie on-line – czyli jak rozwinąć kompetencje, znaleźć inspirację, założyć lub rozwinąć własny biznes?

Dużym zainteresowaniem cieszą się materiały dostępne na stronie głównej akcji „Sukces to Ja”. Osoby, które chcą poszerzyć dotychczasowe kompetencje znajdą tam certyfikowane kursy online, prowadzone przez Olgę Kozierowską i Grzegorza Miecznikowskiego. Na stronie można pobrać także e-booki o tematyce biznesowej oraz obejrzeć aż 40 różnorodnych spotkań, prowadzonych przez uznanych ekspertów z wielu branż, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami. Ciekawą formą edukacji są również webinary – spotkania on-line o różnorodnej tematyce zarówno biznesowej jak i mentoringowej, np. “Jak generować odwagę i pokonać lęk”, „Jak komunikować się ze sobą i z innymi”, “Wsparcie prawne i rozwiązania tarczy antykryzysowej z których możesz skorzystać”. Dostępne webinary znajdują się pod adresem: https://sukcestoja.pl/webinary/, są również dostępne na kanale YouTube Fundacji.

 

Na aktywne wsparcie mogą liczyć także kobiety, które szukają darmowej i anonimowej porady prawnej. Pytanie należy zadać na stronie akcji „Sukces to Ja”, a odpowiedź pojawi się w ciągu maksymalnie 24 godzin.

 

W najbliższym czasie Fundacja planuje uruchomienie nowych inicjatyw. Wystartuje intensywny program szkoleniowy dla biznesu online, którego celem będzie pokazanie, jak biznes powinien adaptować się do nowych warunków lub jak rozpocząć działalność w obecnych czasach. Do programu zaproszeni zostali m.in. Tomasz Rudolf, Monika Wąs, Daria Żuk i Małgorzata Marczewska. Nową inicjatywą będzie również Program #SukcesKlub.

 

W ramach programu „Sukces to Ja”, wyselekcjonowana grupa ekspertów poprowadzi 5-osobowe zespoły. Prowadzący – reprezentanci z różnych branż – pokażą, jak różne doświadczenia zwiększają kreatywność i wymianę pomysłów. Będą oni pełnić rolę moderatorów i nauczycieli, a uczestnicy finalnie sami poprowadzą kolejne spotkania w ramach Klubu.