skip to Main Content
Czas Na Jabłko!  Owoce Prosto Ze Skrzyń W Sklepach Lidl Polska

Czas na jabłko! Owoce prosto ze skrzyń w sklepach Lidl Polska

W naszych domach, przez ostatnie tygodnie, gości polskie jabłko z tegorocznych zbiorów. W celu promowania spożycia polskich jabłek Lidl Polska wprowadza promocję -57% na jabłko odmiany Ligol, już od czwartku, 14.10 do wyczerpania zapasów.

Jabłko towarzyszy nam w kuchni od zawsze, nie tylko jako zdrowa przekąska, czy dodatek do deserów, ale jest także składnikiem wielu wykwintnych dań. Nie ulega wątpliwości, że ma szerokie zastosowanie w kulinariach. Na świecie występuje blisko 10 tysięcy odmian jabłoni, co potwierdza jego popularność. Warto w tym miejscu podkreślić rolę polskiego jabłka, które cieszy się uznaniem w kraju i zagranicą. Wiele polskich regionów szczyci się jego kompleksową produkcją, w tym na przykład Grójecczyzna, która uchodzi za jedne z największych sadów Europy.

 

Promocja na jabłka odmiany Ligol prosto ze skrzyń będzie obowiązywać we wszystkich sklepach sieci już od czwartku, 14.10, do wyczerpania zapasów (-57%, 1,49 zł/1 kg, *cena regularna 3,49 zł). Jabłka sprzedawane będą w 300-kilogramowych skrzyniach, których sadownicy używają w swojej codziennej pracy oraz podczas magazynowania. Dzięki temu klient będzie miał dostęp do świeżych, polskich owoców „prosto z drzewa”, niekiedy z gałązkami. Natomiast sadownik zapewni produkt w łatwy sposób, bez dodatkowych czynności, oszczędzając koszty i czas. Ligol to odmiana, która charakteryzuje się zieloną, błyszczącą i gładką skórką, w znacznym stopniu pokrytą czerwonym rumieńcem. Natomiast miąższ jest kremowy, soczysty, jędrny, aromatyczny i o słodko-kwaskowatym smaku oraz wyraźnym aromacie. Wszystkie jabłka dostępne w sklepach Lidl Polska pochodzą z polskich sadów – posiadają oznaczenie „Produkt polski”.

 

Owoce sprzedawane w skrzyniach pojawiły się w sklepach Lidl Polska po raz pierwszy w zeszłym sezonie. Spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem klientów. Taki sposób pakowania pozwala na mniejsze zużycie papieru, ponieważ skrzynie są wielokrotnego użytku. Co więcej, jest to działanie wspierające zero waste. Jabłka mogą wyglądać nieperfekcyjnie, są niesortowane, niekiedy z elementami liści i gałązek, ale w pełni wartościowe i pyszne, dlatego warto wspierać ich konsumpcję.

 

Jabłka odmiany ligol będą dostępne we wszystkich sklepach Lidl Polska od czwartku, 14.10, do wyczerpania zapasów w promocyjnej cenie -57%, 1,49 zł/1 kg (cena regularna 3,49 zł).

 

Na stronie www.kuchnialidla.pl Lidl Polska prezentuje dziesiątki przepisów na dania wytrawne, desery oraz przetwory z jabłkami w roli głównej.

Back To Top