Dbaj o ziemię i świętuj z YOPE Światowy Dzień Recyklingu

Dbaj o ziemię i świętuj z YOPE. Światowy Dzień Recyklingu przypada tylko raz w roku, ale dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możesz go celebrować każdego dnia. Poznaj trzy sposoby na ograniczenie ilości plastikowych odpadów i wprowadź je w życie. Segreguj, zwróć lub napełniaj ponownie. To proste z YOPE, a także dobre dla Ciebie i dla środowiska.

Segreguj lub zwróć

Gdy Twój ulubiony żel pod prysznic, szampon lub płyn do podłóg YOPE właśnie się skończył opakowanie segregujesz, wrzucając je do żółtego pojemnika lub zachowujesz butelkę. Pojemniki po płynach i środkach czystości YOPE to tak zwane R-PET, które nie tylko nadają się do recyklingu, ale także z niego pochodzą. Możesz je zwrócić w warszawskim butiku YOPE oraz w punktach partnerskich w całej Polsce. Ich listę znajdziesz na www.yope.me.  W zamian otrzymasz produkt z puli specjalnej, a zgromadzone dzięki Tobie butelki zostaną przekazane bezpośrednio do firmy zajmującej się recyklingiem, która przerobi je na kolejne opakowania lub inne przedmioty codziennego użytku.

 

To ci się opłaca

Zwrotowi podlegają butelki i słoiki po produktach YOPE. Za każde 3 puste opakowania otrzymasz 1 pełnowartościowy produkt YOPE, a za 6 i więcej – 2 produkty. To niezwykle przyjemny sposób, aby być zero waste.

 

Napełniaj ponownie

Używaj plastikowych pojemników wielokrotnie. Daj im drugie życie, napełniając je ponownie płynami YOPE. W ten sposób w ciągu roku zmniejszysz ilość odpadów nawet o 50 plastikowych opakowań! Wybierz żel po prysznic, mydło lub szampon w opakowaniach uzupełniających lub skorzystaj z opcji refill, dostępnej w warszawskim butiku YOPE. Wystarczy, że przyjdziesz ze swoją butelką po produkcie YOPE i napełnisz ją na miejscu ponownie tym samym płynem. Możesz także podczas codziennych zakupów skorzystać z wygodnych automatów SWAPP do uzupełniania produktów YOPE. Znajdziesz je w sklepach Carrefour BIO w Warszawie i we Wrocławiu. Żele i płyny nalewasz do własnych butelek wielokrotnego użytku. W ten sposób oszczędzasz czas i pieniądze, a do tego znacznie redukujesz ilość zużywanego plastiku i odpadów, które trafiają do środowiska.