Dlaczego warto zadbać o prawidłowy poziom wapnia i białek w organizmie

Odpowiednio zbilansowana dieta oraz aktywność ruchowa to klucz do prawidłowego funkcjonowania całego ciała i ducha. Dlatego tak ważne jest dostarczenie organizmowi optymalnej ilości składników odżywczych, w tym wapnia oraz białek. Wbrew powszechnym przekonaniom ich źródłem może być nie tylko mleko. Jak sprawić, aby nie brakowało ich w naszej diecie radzi Bianka Juhász z firmy Nu Skin®.

 

Niedobory witamin, białka czy wapnia mogą zaburzyć prawidłowy tryb funkcjonowania organizmu, a także doprowadzić do konsekwencji zdrowotnych. Niestety to niezdrowy tryb życia czy złe nawyki żywieniowe mogą sprawiać, że nasz codzienny jadłospis daleki jest od ideału. W efekcie może dojść na przykład do osłabienia budulca kostnego. Dzieje się tak za sprawą zbyt małej ilości wapnia, a także niedoboru witamin C, K oraz D. W przypadku tej ostatniej, która może być wytwarzana pod wpływem działania promieni słonecznych, nie sprzyja nam też mała liczba pogodnych dni w roku. To właśnie dlatego do codziennej diety warto włączyć produkty bogate w witaminę D, jak również odpowiednie suplementy, które pomogą nam zadbać o zdrowie i kondycję kości. Należy pamiętać też o składnikach, które wspierają układ mięśniowy. W tym przypadku równie ważne jest dostarczenie odpowiedniej ilości białek, zarówno poprzez bogate w ten składnik produkty spożywcze, jak i wysokiej jakości suplementy, które pomogą zaspokoić indywidualne potrzeby organizmu.

 

Dlaczego wapń w diecie jest tak ważny?

Wapń to główny budulec układu kostnego. Aż 90 procent tego mikroelementu znajduje się właśnie w kościach oraz zębach, przyczyniając się do ich masy, struktury oraz wytrzymałości – zauważa Bianka Juhász z firmy Nu Skin®. – Kości są tkankami, które ulegają dynamicznym zmianom przez całe życie. Największą masę uzyskują pomiędzy 18. a 35. rokiem życia. Niestety z wiekiem, w wyniku niedoborów wapnia, może dojść do procesów przyspieszających osteoporozę. Dlatego tak ważne jest jego uzupełnianie, bez względu na płeć i metrykę. Aby zachować zdrowe kości, dodatkowo należy pamiętać o tym, by w naszej diecie znalazły się witaminy C, D oraz K – dodaje Bianka Juhász. Z tego względu, oprócz utrzymywania zdrowej diety, warto włączyć do menu wysokiej jakości suplementy, jak na przykład Pharmanex® Bone Formula. To zawarty w kapsułkach kompleksowy zestaw witamin i substancji mineralnych opracowany przez amerykańską firmę Nu Skin®. Dzięki dużej zawartości witaminy D przyczynia się on do wchłaniania fosforu i wapnia. Zawarte w nim wapń, magnez oraz cynk wpływają zaś na zachowanie prawidłowej struktury kości, a witamina C przyczynia się do prawidłowej produkcji włókien kolagenowych.

 

Rola białek w codziennym menu

Białka odgrywają ważną rolę – wspierają wzrost i utrzymanie masy mięśniowej w każdym wieku, a także biorą udział w procesach metabolicznych – wyjaśnia Bianka Juhász.Dlatego są tak ważne w diecie zarówno ludzi młodych, chcących wyrzeźbić mięśnie, jak i osób starszych. Z tego też względu istotne jest skomponowanie diety bogatej w ten składnik. Z pomocą przychodzą takie produkty, jak mięso, ryby, nabiał, a także rośliny strączkowe i kasze. Wartościowym ich źródłem mogą być także wysokojakościowe suplementy – dodaje. Idealnym rozwiązaniem będą produkty, które łączą w sobie przyjemne z pożytecznym, jak na przykład koktajle proteinowe TR90® V-Shakes od Pharmanex®. To pyszne i łatwe do przyrządzenia suplementy, których głównym składnikiem są białka pochodzenia roślinnego: z grochu i brązowego ryżu. Są dostępne w dwóch smakach: czekoladowym oraz waniliowym. Mogą być stosowane przez wegan i wegetarian, a ponadto nie zawierają glutenu, soi i laktozy.

 

Właściwa dieta, czyli różnorodna i zbilansowana, bogata w warzywa, owoce, chude mięso, ryby oraz tłuszcze nienasycone, jest potrzebna do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz zachodzących w nim procesów. Niemniej jednak szybkie tempo życia może sprawiać, że w naszym menu brakuje wartościowych produktów. Wówczas niezwykle pomocne mogą okazać się wysokiej jakości suplementy. Pozwalają nam one dostarczyć optymalną ilość składników odżywczych, co z pewnością przełoży się pozytywnie na ogólną kondycję naszego ciała i ducha – przyznaje Bianka Juhász.

Ceny produktów:

Pharmanex® Bone Formula: 242, 61 zł (opakowanie 180 kapsułek)

Pharmanex® TR 90 V-Shakes: 187,98 zł (opakowanie 20 saszetek)

Bianka Juhász, Product Specialist w firmie Nu Skin® – z wykształcenia inżynier biochemii, kosmetyczka z wieloletnim doświadczeniem. Entuzjastka pielęgnacji, która wierzy w całościowe podejście: zadbaj o swoją skórę zarówno od zewnątrz, jak i od środka.

 

Więcej informacji o produktach znajdziesz na www.nuskin.com