Firma Danone wprowadza na rynek mleko modyfikowane w tabletkach

Firma Danone ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego mleka modyfikowanego Aptamil w postaci tabletek. Tabletki o wcześniej odmierzonej wielkości, mają swoją premierę w Wielkiej Brytanii.

Nowa innowacja formatu została opracowana we współpracy z japońskim producentem żywności Meiji. Celem było, aby przygotowywanie mleka modyfikowanego wygodniejszym. Mówi się, że nowe tabletki mleka modyfikowanego łatwo się rozpuszczają i pozwalają na dokładniejszy pomiar. Mniej marnowania mleka i mniej bałaganu; co czyni go szczególnie przydatnym do karmienia nocnego. Według Danone jedna tabletka równa się jednej standardowej miarce sproszkowanej formuły. Nowy format będzie dostępny wyłącznie w sklepach Boots w opakowaniach po 24 saszetki, z których każda zawiera pięć tabletek.

 

Mamy nadzieję, że wprowadzenie na rynek mleka modyfikowanego w postaci tabletek z góry odmierzonych zapewni dodatkową wygodę i wsparcie rodzicom karmiącym mieszanką. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy rodzice są często zabiegani i próbują pogodzić życie rodzinne i zawodowe. ”

– powiedział Gustavo Hildenbrand, dyrektor generalny Danone Specialized Nutrition na Wielką Brytanię i Irlandię.

 

Po premierze w Wielkiej Brytanii Danone planuje oferować nowy format w innych krajach Europy od 2022 roku.

 

źródło: danone.com