skip to Main Content
Goodvalley: To Był Dla Nas Dobry Rok Pełen Wyzwań

Goodvalley: to był dla nas dobry rok pełen wyzwań

Grzegorz Brodziak, prezes zarządu, Goodvalley Agro S.A.

Miniony rok był pełen wyzwań ekonomicznych i geopolitycznych, które w dużej mierze dotknęły również sektor rolno-spożywczy. Rosnące ceny surowców, galopująca inflacja, wojna w Ukrainie i przerwane łańcuchy dostaw, które nałożyły się na istniejące już wyzwania związane ze zmianami klimatycznymi czy, w przypadku branży mięsnej, z  występowaniem na terenie Polski wirusa ASF.

 

Śmiało mogę powiedzieć, że w obliczu tylu zmiennych strategia, którą przyjęliśmy jako Goodvalley, okazała się niezwykle skuteczna i zapewniła naszej spółce bezpieczeństwo oraz potencjał do dalszego rozwoju.

 

Od lat działamy w oparciu o zrównoważony model od pola do stołu, produkując własne zboża i pasze dla zwierząt, prowadząc hodowlę na terenie Pomorza i wykorzystując zieloną energię, którą sami wytwarzamy we własnych biogazowniach. Takie podejście zapewnia nam stabilność w niestabilnych czasach i możliwości uzyskania efektywności kosztowej. Jednocześnie sprawia, że jesteśmy ważnym uczestnikiem debaty publicznej na arenie krajowej i unijnej, między innymi na temat Europejskiego Zielonego Ładu czy odnawialnych źródeł energii.   

 

Nasza strategia procentuje również w kontekście konsumenckim. W tym roku postanowiliśmy zmienić nazwę marki na Dolina Dobra, która oddaje nasze wartości i polskie pochodzenie. Wprowadziliśmy na rynek także rewolucyjny produkt – Parówki Dobre, które mają czystą etykietę, są produkowane w sposób przyjazny środowisku wyłącznie z polskiego mięsa. Pokazaliśmy liderom rynkowym i konsumentom, że można połączyć wyjątkowy smak i jakość wyrobów ze zrównoważonym rozwojem, czym znów narobiliśmy zamieszania na rynku. I dobrze! Nasze podejście zostało dostrzeżone przez ekspertów branżowych, którzy przyznali nam liczne nagrody za czysty skład i smak produktu. Ale, co cieszy jeszcze bardziej, zostało też docenione przez konsumentów, którzy swoimi decyzjami zakupowymi codziennie wręczają nam nagrody! 

 

Podsumowując – to był dla nas dobry rok pełen wyzwań.

Back To Top