Hochland Polska – został wdrożony cały katalog procedur

 

Od początku sytuacji kryzysowej w firmie Hochland działa Zespół Koordynacji Działań Ochronnych, zajmujący się wszystkimi aspektami zabezpieczeń przed zagrożeniem koronawirusem.

Głównym celem działań jest ochrona zdrowia pracowników oraz utrzymywanie zdolności do funkcjonowania firmy, a co za tym idzie ciągłości zaopatrzenia polskich rodzin w podstawowe produkty spożywcze. Bezzwłocznie został wdrożony cały katalog wewnętrznych procedur, mających na celu minimalizację zagrożenia dla pracowników i funkcjonowania biznesu, oraz wzmocnienie przestrzegania higieny. Zdajemy sobie sprawę z ważnej misji społecznej pełnionej przez sektor spożywczy w Polsce, w tym także przez Hochland Polska, którego głównym zadaniem jest zapewnienie ciągłości dostaw produktów dla ludności, tym bardziej w sytuacji kryzysowej. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby dostępność naszych serów była maksymalna. Kluczem do niesienia skutecznej pomocy w ciężkich czasach jest działanie na wielu płaszczyznach. Dlatego też Hochland, jeden z największych producentów serów w Polsce, właściciel marek Hochland, Almette i Valbon, podjął szereg działań, które mają pomóc zarówno lokalnym społecznościom jak i całym sektorom gospodarki i medycyny.

 

Konkretne wsparcie Hochland skierował do swoich dostawców mleka, rodzinnych gospodarstw w całej Polsce. Zdajemy sobie sprawę, że w tych okolicznościach hodowcy czują zaniepokojenie. Naszych Partnerów nie pozostawiamy samych sobie. Wszyscy rolnicy, którzy dostarczają mleko na rzecz produkcji w naszych zakładach, otrzymali zapewnienie, iż nasza firma utrzymuje ciągłość skupu zgodnie z dotychczasowymi ilościami. Tego typu wsparcie i deklaracje są w niepewnych czasach szczególnie istotne. Hochland wychodzi z założenia, że współpracy trwającej latami nie można ot tak zerwać.

 

Hochland nie zapomniał również o tych, którzy pomocy potrzebują szczególnie. Firma zaangażowała się w ogólnopolską zbiórkę Fundacji Siepomaga i przekazała na ten cel kwotę pieniędzy. Celem tych działań jest zebranie środków niezbędnych na wyposażenie oddziałów zakaźnych i placówek medycznych zaangażowanych w walkę z epidemią. Nie ulega wątpliwości, że zapotrzebowanie na pomoc ze strony szpitali jest teraz ogromne. Lekarze, pielęgniarki, diagności i inni przedstawiciele służby zdrowia, ofiarnie działają każdego dnia i są na ‘pierwszej linii frontu’ walki z koronawirusem. Przyłączamy się do zbiórki Fundacji Siepomaga z głębokim przekonaniem, że taka forma pomocy będzie realnym wsparciem, najbardziej dostosowanym do bieżących i pilnych potrzeb placówek zdrowia. Do przyłączenia się do akcji zachęcani są też pracownicy firmy. Firma Hochland uczestniczy też w akcji Polskiej Federacji Producentów Żywności i Związku Pracodawców. Jej celem jest przekazanie żywności jako wsparcia służby zdrowia, według zapotrzebowania zgłoszonego przez poszczególne szpitale. Hochland od zawsze mocno angażował się w działania na rzecz lokalnych społeczności. Osoby starsze, z niepełnosprawnościami, potrzebujące mogą liczyć na wsparcie żywnościowe. Zakłady należące do koncernu zostały poproszone o koordynację lokalnych działań w tym zakresie.

 

W tych trudnych czasach Hochland szczególnie mocno wspiera ideę „zerowaste”, gotowania bez resztek. Wszyscy chętni mogą zyskać dostęp do prostych poradników, które pozwalają uniknąć marnowania żywności. Dla konsumentów dostępne są proste poradniki, przepisy, sposoby na przyrządzanie posiłków w rodzinnym gronie. Pojawiąją się one na stronach internetowych Hochland oraz w mediach społecznościowych, w postaci form video, zdjęć, inspiracji. Marka Almette zaprasza do akcji #ZOSTAŃ W DOMU z przyjemnością. Prowadzona przez ambasadora marki Almette – szefa kuchni Davida Gaboriaud, obejmie dwa cykle – Niedziela bez nudy oraz Gotowanie bez reszty. Z kolei marka Hochland proponuje akcję w kontekście zero waste i #ZOSTAŃ W DOMU ale podróżuj kulinarnie. To przepisy z różnych stron świata z wykorzystaniem serków kremowych Hochland.

 

Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska