Mężczyzna stojący przy krowach

Hochland pomoże poprawić rentowność ferm mlecznych

Hochland Polska dokłada wszelkich starań, by produkować najwyższej jakości, zdrowe i pyszne sery, by wzbudzać pozytywne zainteresowanie konsumentów swoimi wyrobami. Wszystkie wysiłki i zabiegi jednak muszą zacząć się o wiele wcześniej, w gospodarstwie, a właściwie w oborze. Pyszny i zdrowy ser można wyprodukować tylko z mleka wysokiej jakości. Chcąc pomóc swoim dostawcom w codziennej pracy, Hochland nawiązał współpracę z Grupą Doradczą FDF – For Dairy Farm, reprezentowaną przez Technilac.

Dostawcy Hochland Polska produkują mleko z bardzo dobrymi parametrami, zawartością tłuszczu i białka, niskim poziomem komórek somatycznych i drobnoustrojów. Wkładają w to wiele pracy, czasu, serca, z czego Hochland jest dumny! Wielu z nich dostarcza mleko wysokiej jakości, ale dzięki kilku usprawnieniom mogliby produkować więcej lub ekonomiczniej, albo i więcej i bardziej opłacalnie. Zdarzają się i tacy dostawcy, którzy pomimo starań, nakładu pracy i poświęcenia nie osiągają satysfakcjonujących wyników, a tym samym zadowalających dochodów. Czasami przyczyny są trudne do zidentyfikowania. Chcąc pomóc tym dostawcom Hochland nawiązał współpracę z Grupą Doradczą FDF reprezentowaną przez Technilac.

 

Grupa Doradcza FDF – For Dairy Farm (oznacza: „dla fermy mlecznej”), to kilkanaście osób reprezentujących różne branże i dziedziny związane z produkcją mleka. Członkowie Grupy FDF od kilku, czasem kilkunastu lat działają wspólnie dla wyniku ekonomicznego – poprawy rentowności fermy mlecznej i jakości mleka w gospodarstwach mlecznych. Dotychczas współpracowali głównie z dużymi i największymi gospodarstwami w Polsce. Dziś ich oferta wypracowana przez lata wzajemnej współpracy kierowana jest do dostawców Hochland. Są wśród nich żywieniowcy, lekarze weterynarii, specjaliści od upraw i nawożenia.

 

Współczesna rzeczywistość stawia przed hodowcą i producentem mleka nowe, trudniejsze wyzwania. Przy dość niestabilnej sytuacji rynkowej i wciąż rosnącej konkurencji coraz istotniejsza staje się optymalizacja produkcji. Hochland nawiązał współpracę z Grupą Doradczą FDF chcąc pomóc dostawcom, którzy produkują dobre i wysokiej jakości mleko, ale chcieliby poprawić ekonomikę produkcji oraz tym, którzy mają różnego typu problemy. Warto wymienić nazwiska osób tworzących trzon ekspercki Grupy Doradczej FDF: profesor Zygmunt Maciej Kowalski, dr Zbigniew Lach, dr Wiesław Niewitecki, dr Wojciech Barański oraz lekarz weterynarii Waldemar Szwed, który będzie odwiedzał dostawców Hochland Polska i koordynował wszystkie działania. – powiedział Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska.

Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska