Katarzyna Kosel nową dyrektor pionu personalnego w Makro Polska

Z dniem 1 marca br. stanowisko dyrektora pionu personalnego i członka zarządu w Makro Polska objęła Katarzyna Kosel. Będzie ona odpowiadać za politykę personalną ogólnopolskiej sieci hurtowni.

W marcu 2018 roku Katarzyna Kosel objęła stanowisko dyrektora pionu personalnego i członka zarządu w sieci Makro Polska. Będzie odpowiadać za politykę personalną tej ogólnopolskiej sieci hurtowni. Usługi firmy Makro skierowane są do przedsiębiorców, obejmują zarówno kompleksowe zaopatrzenie, jak i nowoczesne rozwiązania biznesowe. Sieć hurtowni prowadzi programy odpowiedzialności społecznej, m.in. Szef dla Młodych Talentów, poprzez który pomaga młodym kucharzom stawiać pierwsze kroki w karierze. Z myślą o pracownikach natomiast firma prowadzi szkolenia i programy rozwojowe, m.in. Akademię Aktywnej Dystrybucji, Akademię Pionu Handlowego czy Akademię Aktywnej Sprzedaży.

 

Katarzyna Kosel od 2012 roku związana była z Grupą Kingfisher. W 2017 roku pracowała dla największej spółki w Grupie Kingfisher B&Q plc w Wielkiej Brytanii, gdzie odpowiadała za 8,5% obrotu całej Grupy, pełniąc rolę dyrektora handlowego pionu technicznego. W latach 2012-2016 pracowała na rzecz spółki Castorama Polska sp. z o.o. jako dyrektor ds. personalnych i odpowiedzialności społecznej. Piastowała również stanowisko członka komitetu odpowiedzialności społecznej w Grupie KingFisher.

W 2015 roku dołączyła do Zarządu Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji (POHiD) jako członek zarządu ds. sieci przemysłowych i pełniła tę funkcję przez 2 lata. We wcześniejszych etapach swojej kariery przez blisko 12 lat związana była z siecią Carrefour Polska, gdzie przez ostatnie 7 lat zajmowała stanowisko dyrektora zasobów ludzkich dyrekcji generalnej. Katarzyna Kosel posiada ukończone studia MBA w obszarze strategicznego zarządzania zasobami ludzkimi oraz program AMP IESE Business School, jest magistrem ekonomii.

źródło: informacja prasowa Makro Polska