skip to Main Content
Koral Wspiera Małopolskich Ratowników

Koral wspiera małopolskich ratowników

Firma Koral, największy producent lodów w Polsce, w obliczu epidemii związanej z koronawirusem wspiera finansowo i rzeczowo szpitale i personel medyczny.

Tym razem Zarząd firmy zdecydował o zakupie i przekazaniu małopolskim ratownikom sprzętu niezbędnego do ochrony ich zdrowia w sytuacji zagrożenia zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. W sumie zespołom medycznym Państwowego Ratownictwa Medycznego w regionie przekazanych zostało ponad 200 sztuk profesjonalnych masek pełnotwarzowych, które zabezpieczają twarz oraz drogi oddechowe medyków.

 

Koral, polska firma rodzinna od lat aktywnie wspiera różnego rodzaju inicjatywy społeczno-sportowo-kulturalne związane z rozwojem i bezpieczeństwem. Epidemia koronawirusa, która dotknęła nasz kraj sprawiła, że firma Koral na początku walki z wirusem zdecydowała się bez wahania wesprzeć finansowo szpitale w Małopolsce gdzie znajduje się zakład produkcyjny i siedziba firmy oraz w Rzeszowie gdzie zlokalizowany jest jej drugi oddział przekazując w sumie 810 000 zł. Kolejnym etapem wsparcia jest zabezpieczenie ratowników medycznych, którzy w walce z wirusem są na pierwszej linii starcia.

Ochrona na pierwszej linii walki

„Mimo trudnej sytuacji, która dotknęła wielu producentów różnych branż, staramy się w maksymalnie możliwy sposób wspierać placówki oraz środowisko medyczne w walce z epidemią. Przekazanie sprzętu zespołom medycznym Państwowego Ratownictwa Medycznego w Małopolsce to podziękowania oraz wyraz uznania od firmy Koral za codzienną walkę z pandemią na pierwszej linii starcia. Wierzymy, że odpowiednia ochrona sprawi, że ich praca będzie nieco łatwiejsza, a bezpieczeństwo duże wyższe, aby każdego dnia mogli służyć i pomagać mieszkańcom całego regionu, ratować nasze zdrowie i życie.” – mówi Piotr Gąsiorowski, dyrektor marketingu Koral.

 

Firma Koral przekazała w sumie 200 masek pełnotwarzowych chroniących twarz oraz drogi oddechowe ratowników. Dzięki swojej konstrukcji maski tego typu dają duży komfort pracy i nie utrudniają widzenia, co znacznie ułatwia pracę ratownikom w czasie wykonywania czynności medycznych, jak również podczas prowadzenia ambulansu. Przekazany sprzęt będzie służył ratownikom medycznym udzielającym pomocy pacjentom na terenie powiatu nowosądeckiego, limanowskiego, gorlickiego, brzeskiego, tarnowskiego, jak również bocheńskiego.

 

„Każdego dnia pokonujemy kolejne trudności związane z naszą pracą, ratowaniem życia i zdrowia ludzkiego, często tragediami, które się z tym wiążą. Epidemia koronawirusa sprawiła, że musimy mierzyć się również z zagrożeniem własnego zdrowia, możliwością zarażenia poważnym wirusem, z którym mamy do czynienia każdego dnia, a wtedy koniecznością izolacji i brak możliwości wsparcia zespołu w pracy. Dlatego tak ważny jest sprzęt, który chroni nas przez zakażeniem, ale jednocześnie nie przeszkadza nam w pracy, jest wielokrotnego użytku i zabezpiecza przez zakażeniem. Bardzo dziękujemy firmie Koral za przekazanie takiego profesjonalnego sprzętu w postaci 200 masek dla ratowników. Dzięki niemu mamy szansę jeszcze lepiej dbać o zdrowie i życie mieszkańców naszego regionu.” – mówi Krzysztof Olejnik – ratownik medyczny z Nowego Sącza.

 

Producent lodów wspiera medyków również w inny sposób – do szpitali w regionie wstawił zamrażarki z lodami, które są na bieżąco uzupełniane, aby chociaż na chwilę osłodzić personelowi medycznemu trudy pracy.

Back To Top