Lidl Polska otwiera sezon grillowy

Gotowanie na świeżym powietrzu z rodziną kojarzy nam się głównie z czasem spędzonym przy grillu. Z okazji rozpoczęcia sezonu Lidl Polska wprowadza do swojej oferty grill węglowy oraz grill bezdymny, a  także niezbędne akcesoria, takie jak: miski, deski do krojenia i pojemniki na żywność. Dodatkowo, w ofercie znajdziemy także produkty idealne na grilla, zarówno w wersji mięsnej, jak i wegetariańskiej. Oferta dostępna będzie od czwartku, 22 kwietnia, aż do wyczerpania zapasów.

 

Spotkania przy grillu są nieodłączną częścią sezonu wiosenno-letniego. Zaletą potraw z grilla jest to, że mogą być naprawdę różnorodne. Żar wydobywający się spod rusztu sprawia, że produkty są gotowe do spożycia znacznie szybciej, a  przy okazji wciąż są soczyste i aromatyczne. Nieodłącznym elementem letniego grillowania jest także dym wydobywający się z rozgrzanego tłuszczu, który nadaje potrawom niepowtarzalny wędzony posmak. Dzięki najnowszym propozycjom Lidla zaopatrzymy się w niezbędny sprzęt oraz akcesoria do przygotowania wyśmienitego obiadu dla całej rodziny.

 

W dedykowanej ofercie znajdziemy opalany węglem grill kulisty z pokrywą (119 zł/ 1 szt.). Chromowany ruszt, palenisko z regulowanym otworem wentylacyjnym oraz pokrywą z regulowanym otworem powietrza. Pozwolą nam one na stałą kontrolę przepływu powietrza podczas smażenia. Dla osób nieposiadających ogrodu, Lidl zaoferował świetną alternatywę  – dzięki grillowi bezdymnemu (199 zł/ 1 szt.) z aktywną wentylacją, będziemy mogli przygotować nasze potrawy bez wytwarzania zbyt dużej ilości dymu.

 

Gdy już zaopatrzymy się w porządny piec grillowy, warto pomyśleć o przygotowaniu go do rozpalenia. Najszybszym sposobem będzie użycie komina do rozpalania (29,99 zł/ 1 szt.), dzięki któremu będziemy mogli umieścić wcześniej przygotowany żar od razu w palenisku. W odpowiednim przygotowaniu jedzenia pomogą nam akcesoria kuchenne (4,99/ 1 szt.), w których znajdziemy: pojemniki na żywność, deski do krojenia, kosze oraz miski. Smażenie urozmaici nam patelnia żelazna (39,99 zł/ 1 szt.), która umożliwi przygotowanie np. mięsa w sosie własnym bezpośrednio nad ogniem. W zestawie akcesoriów znajduje się również deska, na którą możemy położyć zdjęte z ognia naczynie. Po intensywnym smażeniu należy dokładnie oczyścić grill – warto mieć wtedy pod ręką szczotkę 3 w 1 (9,99 zł/ 1 szt.), zawierającą: skrobak, szczotkę i gąbkę, które ułatwią nam doprowadzenie pieca do pierwotnego stanu.

 

Gdy sezon się zakończy, należy również pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu grilla przed korozją. Idealnie nada się do tego pokrowiec (29,99 zł/ 1 szt.), który zniweluje możliwość dostania się wody bezpośrednio na metalową obudowę.

 

Poza dedykowanym sprzętem i akcesoriami, Lidl posiada w swojej ofercie produkty, które pozytywnie zaskoczą naszych bliskich. W ofercie znajdziemy kiełbasę wieprzową z cebulką, a dla poszukujących alternatyw bezmięsnych: halloumi ser grillowy, buratę, sałatkę ziemniaczaną oraz kiełbaski wegetariańskie.

 

Od czwartku, 22 kwietnia, do wyczerpania zapasów klienci Lidla będą mogli zakupić produkty i akcesoria Grill and Fun, a na stronie kuchnilidla.pl znajdą przepisy, które dostarczą im inspiracji podczas przygotowania posiłku.