Lidl wprowadza buty wyprodukowane z plastiku z recyklingu

Lidl Polska wprowadza do sprzedaży we wszystkich swoich sklepach w Polsce obuwie Crivit Ocean Bound Plastic wyprodukowane z plastiku z recyklingu. Od 27 lipca można je kupić online za 59,90 zł, a od poniedziałku 3 sierpnia w sklepach stacjonarnych.

 

 

Jak wyglądają buty z butelek PET?

Górna, tekstylna część butów Crivit Ocean Bound Plastic została wykonana w całości z przetworzonych butelek PET. 25% materiału pochodzi z odpadów odnalezionych na dnie oceanu, a także z plastików zalegających na plażach, wyspach oraz rejonach przybrzeżnych w Azji. Pozostały materiał składa się z tradycyjnie zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET.

 

 

 

 

Jak powstają buty Crivit?

Nowa linia obuwia powstała przy wykorzystaniu plastiku z butelek PET, poddanych tłoczeniu, czyszczeniu, rozdrabnianiu oraz przetwarzaniu na przędzę recyklingową. W zależności od rozmiaru buta, na jedną parę wykorzystano od 8 do 16 butelek plastikowych.

Firma zapewnia, że materiał pochodzący z recyklingu jest tak samo wytrzymały oraz oddychający jak ten niepoddany recyklingowi. Buty są oferowane w cenie 59,90 zł, dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, przeznaczone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Kolekcja Crivit Ocean Bound Plastic będzie dostępna od poniedziałku, 3 sierpnia, we wszystkich sklepach sieci Lidl do wyczerpania zapasów.