skip to Main Content

Limitowana 20-letnia whiskey single malt w ofercie Winnicy Lidla – liczba sztuk mocno ograniczona

Wielbiciele szlachetnych trunków znajdą w ofercie Lidl Polska prawdziwy rarytas –  limitowaną edycję irlandzkiej whiskey single malt Teeling Vintage Madeira. Wyróżnia ją słodki charakter, oleista, kremowa konsystencja oraz aromat śliwek, rodzynek, fig i skórzanych mebli. Whiskey dostępna jest na platformie do rezerwacji win i alkoholi Lidl Polska, czyli: winnicalidla.pl

Destylowana w 2002 roku, pierwsze 12 lat spędziła w beczce po Bourbonie, po czym na kolejne 8 lat poddana została drugiej maturacji w beczkach po słodkim, portugalskim, wzmacnianym winie Madeira. Limitowana edycja dwudziestoletniej, irlandzkiej whiskey single malt pochodzi z destylarni Teeling, położonej w samym centrum Dublina. To wersja single cask 20-years old, zabutelkowana z naturalną mocą 53,6%, w naturalnym kolorze.

 

Whiskey Teeling Vintage Madeira ma słodki smak i śliwkowo-skórzany aromat, wzbogacony smakiem wanilii, cynamonu, migdałów i świątecznego ciasta. Powstało tylko 264 butelek. Dostępna jest do wyczerpania zapasów w internetowym sklepie winnicalidla.pl, w cenie 799,99 zł za butelkę o poj. 0,7l.

 

 

Back To Top