Mazurska Manufaktura wkracza w branżę eventów. Obsłuży Ostróda Reggae Festival

Mazurska Manufaktura, producent kraftowych alkoholi mocnych oraz regionalnych i rzemieślniczych piw, rozpoczyna współpracę z organizatorami Ostróda Reggae Festival. Obejmuje ona kompleksową dystrybucję produktów alkoholowych i bezalkoholowych wśród gości wydarzenia. To pierwszy, duży krok firmy na drodze wejścia do branży eventowej i obsługi imprez masowych.

Pojawienie się w branży eventowej było celem Mazurskiej Manufaktury już od dłuższego czasu. Plany obsługi imprez masowych przyspieszyły m.in. dzięki przejęciu przez spółkę części udziałów AleBrowaru w marcu br., a także uruchomieniu produkcji piwa w zrewitalizowanym Browarze w Szczytnie, gdzie firma ma swoją siedzibę. Pozwoliło to nie tylko na urozmaicenie portfolio alkoholowego, ale także na zwiększenie skali produkcji.

Regionalna współpraca

Mazurska Manufaktura rozpoczyna swoją przygodę z eventami od podpisania umowy z organizatorami Ostróda Reggae Festival. To największy i najbardziej znany festiwal muzyki reggae o światowej marce. Wydarzenie jest organizowane w Ostródzie od 2001 roku i od tego czasu przyciąga co roku tysiące pasjonatów muzyki reggae, stając się ważnym punktem w kalendarzu letnich festiwali muzycznych. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 6-9 lipca.

 

Wybór festiwalowego partnera nie był przypadkowy. – Zależało nam, by przetarcie festiwalowych szlaków rozpocząć od wydarzenia organizowanego w naszym regionie. Idea połączenia sił na poziomie regionalnym wydaje się dla nas słuszna i spójna. Wartością dodaną dla gości festiwalu będzie bowiem możliwość spróbowania lokalnych alkoholi. Cieszymy się, że Ostróda Reggae Festival odbywa się właśnie na Mazurach. Dzięki temu zaczynamy od obsługi wydarzenia z najwyższej półki – mówi Jakub Gromek, dyrektor generalny Mazurskiej Manufaktury S.A.

Festiwal z kraftem w tle

W ramach obsługi festiwalu Mazurska Manufaktura przygotuje na terenie wydarzenia specjalne strefy alkoholowe. W pierwszej z nich będzie można znaleźć piwa regionalne na czele z Jurandem – legendarną, historyczną marką piwa przywróconą na rynek przez spółkę. Druga strefa będzie zaopatrzona w kraftową, piwną ofertę spółki, czyli marki AleBrowar i Profesja. Z kolei w strefie koktajli goście festiwalu będą mogli spróbować miksowanych na miejscu koktajli alkoholowych bazujących na szerokim wyborze kraftowych alkoholi mocnych Mazurskiej Manufaktury. We wszystkich wspomnianych strefach będą też dostępne napoje bezalkoholowe.

– Festiwale muzyczne kojarzą się zwykle z okrojoną ofertą koncernowych piw. W tym przypadku uczestnicy wydarzenia będą mieli do wyboru naprawdę szeroką i nietuzinkową ofertę alkoholi kraftowych i regionalnych. Myślę, że tego typu wydarzenia to fajny kanał do promocji kraftu i lokalnych marek wśród obecnych i potencjalnych klientów

– dodaje Jakub Gromek.

Limitowana edycja piwa festiwalowego

Dodatkową atrakcją dla festiwalowiczów będzie przygotowane specjalnie z myślą o tym wydarzeniu piwo festiwalowe. Pojawi się w limitowanej wersji w butelkach, jak i, na większą skalę, na kranach dostępnych na terenie imprezy. Obecnie, na fanpage’u Ostróda Reggae Festival trwa konkurs na nazwę wspomnianego piwa. Zostanie uwarzone w stylu Hazy APA przez AleBrowar.