Action to najszybciej rozwijający się dyskont niespożywczy w Europie, oferujący stale zmieniający się asortyment codziennego użytku. Marka oferuje klientom produkty w przystępnych cenach, zwracając jednocześnie uwagę na kwestie związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Action wierzy, że możliwym jest uczynienie zrównoważonych produktów dostępnymi dla każdego, a także efektywna edukacja konsumentów w kwestii podejmowania świadomych decyzji zakupowych.
Action włącza się do akcji miesiąc Fairtrade
Dlatego też w maju marka włącza się do akcji “Miesiąc Fairtrade”, zwracając uwagę na uczciwe ceny za oferowane produkty, etyczne praktyki handlowe, odpowiednie warunki socjalne oraz podnoszenie świadomości i wiedzy konsumentów. Action oferuje swoim klientom coraz więcej certyfikowanych, zrównoważonych produktów. Klienci mogą znaleźć na półkach sklepowych Action asortyment z etykietami zrównoważonego rozwoju: FSC i PEFC dla produktów z drewna, Fairtrade dla czekolady, Rainforest Alliance dla kawy i OEKO-TEX dla tekstyliów.
Obecnie, 70% produktów z drewna i 86% produktów bawełnianych firmy Action jest pozyskiwanych w sposób zrównoważony. Do 2024 roku wszystkie drewniane i bawełniane produkty, będą pozyskiwane w 100% ze zrównoważonych źródeł. Dodatkowo, marka do końca 2023 roku chce posiadać 100% produktów czekoladowych, wyprodukowanych z kakao pozyskiwanego drogą Fairtrade.
Przykładem jednej z beneficjentek programu Fairtrade jest N’zi N’guessan Moya Adeline Flavie z Wybrzeża Kości Słoniowej. Od 10 lat prowadzi gospodarstwo na ziemi, którą odziedziczyła po swoim ojcu. N’zi produkuje kakao, banany, maniok i dżem, z czego tylko za sprzedaż kakao otrzymuje wynagrodzenie w formie pieniędzy. W ramach premii Fairtrade, rolniczka bierze udział w szkoleniach, aby jeszcze lepiej zarządzać swoim gospodarstwem i zwiększać jego wydajność. Między innymi przez wkład Action, N’zi będzie realizować swoje cele m.in. rozbudowę plantacji kakao, a także pozyskanie kolejnych terenów do produkcji własnych dóbr. N’zi dodatkowo podkreśla, że inne szkolenia prowadzone przez Fairtrade np. z zakresu świadomości na temat pracy dzieci są bardzo ważne dla dalszego zapobiegania i eliminowania tego zjawiska. Dzięki wsparciu organizacji jest również bardziej świadoma swoich praw jako kobieta.