Nawodnienie na piątkę z Plussszem

Upał, aktywność sportowa, praca umysłowa – to czynniki, które wymagają od naszego organizmu sporego wysiłku. Zwłaszcza wtedy należy pamiętać o odpowiednim i regularnym nawodnieniu. By było ono jeszcze korzystniejsze, warto sięgnąć po produkt, który zapewni mu odpowiednie wsparcie. Plusssz Elektrolity to suplementy diety, które pomogą zadbać o uzupełnienie płynów i utrzymać prawidłowy poziom kluczowych składników mineralnych.

Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, dlatego tak ważne jest regularne uzupełnianie płynów. W ciągu dnia wodę tracimy, m.in. oddychając i pocąc się, a jej zawartość w ciele zmniejsza się z wiekiem. Dzienne zapotrzebowanie na wodę zależy od wielu czynników – płci, wieku, temperatury i aktywności fizycznej. Zaleca się, by dorosły człowiek wypijał ok. 2 litrów wody, a w czasie intensywnego wysiłku i upałów nawet do 4–5 litrów. Wraz z procesem starzenia fizjologiczne zmiany wpływają na ograniczenie odczuwania pragnienia, dlatego osoby starsze powinny szczególnie zadbać o gospodarkę wodną organizmu. Warto jednak pamiętać, że do prawidłowego funkcjonowania organizmu niezbędne są także elektrolity i ich prawidłowy poziom we krwi.

Elektrolity to jony soli znajdujące się w organizmie człowieka, które odpowiadają za jego prawidłowe funkcjonowanie, a odchylenie ich poziomu od norm prowadzi do zaburzeń pracy serca i układu nerwowego. Każdy z elektrolitów pełni określoną rolę w organizmie. Sód uczestniczy w utrzymaniu prawidłowego nawodnienia organizmu, wapń odpowiedzialny jest za przewodzenie impulsów nerwowych w neuronach, magnez zapewnia prawidłową pracę układu nerwowego i mięśniowego, a potas z kolei wspomaga utrzymanie ciśnienia krwi na odpowiednim poziomie oraz wspiera pracę serca i mięśni.

W prawidłowym nawodnieniu organizmu oraz w utrzymaniu odpowiedniego poziomu składników mineralnych pomogą suplementy diety Plusssz Elektrolity. W ofercie marki znajdziemy aż cztery rodzaje preparatów skomponowanych tak, by jak najlepiej odpowiedzieć na różne potrzeby – osób aktywnych sportowo, seniorów czy dzieci.

Dla wszystkich, którzy potrzebują codziennego wsparcia, powstał suplement diety Plusssz Elektrolity + 100% Multiwitamina. To specjalny zestaw najważniejszych elektrolitów (sód, potas, magnez, wapń i chlorek) oraz kompleks 10 witamin w ilościach zapewniających 100% dziennych Referencyjnych Wartości Spożycia dla osób dorosłych. Szczególnie polecany w trakcie upałów, wysiłku umysłowego, pracy fizycznej czy przy zmęczeniu.

Dla osób aktywnych fizycznie powstał Plusssz Elektrolity SPORT 100% Complex. Ten profesjonalny suplement diety, oparty jest na innowacyjnym węglowodanie, który posiada niski indeks glikemiczny, dzięki czemu dłużej utrzymuje się we krwi zarówno podczas ćwiczeń, jak i po ich zakończeniu. Oprócz tego preparat zawiera pełny zestaw elektrolitów oraz mangan, który przyczynia się do utrzymania zdrowych kości, a także kolagen i witaminę C. Witamina C wspiera organizm podczas wysiłku i pomaga w regeneracji mięśni po treningu.

Z myślą o seniorach marka stworzyła preparat Plusssz Elektrolity SENIOR 100% Complex. Oprócz zestawu niezbędnych elektrolitów zawiera ekstrakt z ruszczyka kolczastego, który przyczynia się do prawidłowego krążenia w kończynach dolnych, a także witaminy B6 i B12, które pomagają w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych. Preparat jest bez dodatku cukru, a zawarty w nim potas wspiera utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi.

Czasami trudno namówić dziecko do regularnego uzupełniania płynu, zwłaszcza wody. Wtedy warto sięgnąć po tabletki musujące o pysznym pomarańczowym smaku Plusssz Junior Elektrolity Complex. Suplement diety zawiera specjalnie dobrany dla dzieci zestaw i stężenie ważnych elektrolitów oraz kompleks 5 witamin niezbędnych do prawidłowego ich rozwoju. Produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 3. roku życia.

Suplementy diety Plusssz Elektrolity dostępne są w wybranych aptekach.

 

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia. MAGNEZ przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej.