Nowe piwo w rodzinie Browaru Kormoran

Gdyby najkrócej opisać Kormoran APA powiedzianoby, że to niesamowicie pijalne piwo. Pijalność ta to zasługa synergicznego połączenia aksamitnej pełni – uzyskanej dzięki zasypowi, na który składają się słody oraz płatki pszenne i owsiane z przypominającą skórkę grejpfruta bezkompromisową chmielowością – zastosowanych chmieli.

 

Warząc APA-ę nie podążano ślepo za modą i nie łączono piwa z owocowymi pulpami. W tym piwie postawiono na oldschool i to taki z pazurem. Czysta chmielowość, która w aromacie przypomina cytrusy i białe owoce uzupełniona jest o solidną goryczkę przypominającą grejpfrutową skórkę jest dopełniana przez aksamitną pełnię piwa warzonego z dodatkiem płatków.

 

Zatem po przelaniu APA-y do szklanki widzimy piękną barwę i czujemy czarujący cytrusowy aromat. Jednak każdy aksamitny łyk piwa kończy się przyjemnym muskaniem języka przez goryczkę, która oczyszcza podniebienie i zachęca do kolejnego łyka…

 

Tak skomponowana APA ze szkła znika w mgnieniu oka, ale tak powinno być! To piwo niezobowiązujące stworzone do tego, bo pasuje do każdej sytuacji – powolnego sączenia wieczorem, czy towarzyszeniu tak wytęsknionych spotkań ze znajomymi!

 

Piwo dostępne w sieci sklepów Żabka.

 

źródło: browarkormoran.pl