Od teraz woda Żywiec Zdrój 1L w butelkach w 100% z recyklingu.

Od stycznia wszystkie butelki wody źródlanej Żywiec Zdrój o pojemności 1L stworzone są w 100% z odzyskanego plastiku. Będąc po stronie natury, firma kolejny raz pokazuje odpowiedzialne podejście do środowiska zamykając obieg opakowań, wykorzystując plastik jako cenny surowiec i ograniczając produkcję nowego.

Żywiec Zdrój od lat stoi po stronie natury. Czerpiąc z niej to, co najlepsze, czyli krystalicznie czystą wodę, firma podejmuje wiele działań, by chronić środowisko. Miniony rok zakończyła kolejną zbiórką 100% plastiku, jaki wprowadziła na rynek powtarzając realizację zobowiązania z 2020 roku złożonego podczas Szczytu Klimatycznego COP24 w Katowicach. Zebrany plastik przekazany został do recyklingu, co umożliwiło zwiększenie poziomu materiału z odzysku w produktach firmy, ograniczenie produkcji nowego plastiku i zamknięcie obiegu opakowań po napojach. Na tym firma nie poprzestaje.

Butelki z odzysku

Cyrkularne podejście do gospodarowania opakowaniami pozwala spojrzeć na materiał PET jak na cenny surowiec, z którego powstają nowe butelki, jak wprowadzona właśnie przez Żywiec Zdrój woda niegazowana w formacie 1L.

Krystaliczną wodę Żywiec Zdrój zawdzięczamy naturze, dlatego od lat angażujemy się w jej ochronę. Butelka 1L powstała w 100% z recyklingu to rozwiązanie, które z jednej strony pomaga dbać o codzienne prawidłowe nawodnienie, a z drugiej pozwala troszczyć się o naturę dzięki zmniejszeniu śladu węglowego takiego opakowania prawie o połowę i ograniczeniu produkcji nowego plastiku

– mówi Klaudia Krawczyk, Starszy Kierownik marki Żywiec Zdrój.

Codzienne nawodnienie z Żywiec Zdrój niegazowany

Krystaliczna woda źródlana Żywiec Zdrój pochodzi z otuliny Żywieckiego Parku Krajobrazowego, a swój niepowtarzalny, zrównoważony smak zawdzięcza naturalnej filtracji przez warstwy piaskowca fliszu karpackiego. Dzięki optymalnej kompozycji minerałów jest odpowiednia do codziennego picia dla każdego. Poręczne, 1-litrowe opakowanie bez problemu zmieści się do torby oraz plecaka, pomaga w regularnym nawodnieniu podczas każdej aktywności poza domem.