Opowieść o Kubusiowych Szpitalach z perspektywy… kilku uśmiechów

Kubuś już od 15 lat wywołuje uśmiechy dzieci w miejscach, gdzie o to szczególnie trudno – na oddziałach pediatrycznych w całej Polsce. Wszystko za sprawą wesołych krain, które maluje na ścianach szpitali. W ramach akcji „Kubusiowe Szpitale” powstało ich już ponad 50, o czym opowiada kampania marki.

„Kubusiowe szpitale” to akcja, w ramach której Kubuś odmienia szpitalne oddziały, aby mali pacjenci choć na chwilę mogli zapomnieć o swoich smutkach. Choć choroba nie jest dla najmłodszych pacjentów przyjemnym doświadczeniem, Kubusiowi udaje się ich choć trochę pocieszyć. „Kubusiowe Szpitale” powstają od 15 lat – jest ich już ponad 50 i ciągle do ich grona dołączają kolejne!

 

Malunki na szpitalnych oddziałach dziecięcych przedstawiają uwielbianego przez dzieci misia Kubusia – dodającego pacjentom otuchy w towarzystwie postaci z bajkowych krain. Farby wykorzystywane do ich tworzenia są bezzapachowe i antyalergiczne, dzięki czemu nie tylko finalny efekt prac, ale także cały proces ich tworzenia jest przyjazny najmłodszym.

 

Od początku akcji „Kubusiowe Szpitale” upiększa Maciej Kot, ceniony malarz specjalizujący się w aranżowaniu przestrzeni przeznaczonych dla dzieci. To dzięki jego pracy i zaangażowaniu, została odmalowana większość placówek znajdujących się na liście Kubusiowych Szpitali.

 

Kubuś o tych działaniach opowiada w kampanii, która pokazuje, jak rodzą się uśmiechy małych pacjentów. Spot emitowany jest w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych oraz na Facebooku i YouTube.

 

Opowieść o Kubusiowych Szpitalach z perspektywy… kilku uśmiechów, można obejrzeć tutaj: https://youtu.be/6VmhZ4kqZiw