Pierwszy wegański KitKat od Nestlé już wkrótce

Nestlé spełnia życzenia fanów roślin na całym świecie, wprowadzając wegański KitKat w 2021 roku.

Jeden z najpopularniejszych na świecie batonów wkrótce będzie miał pyszną roślinną opcję, która zapewni idealną równowagę między chrupiącym waflem i gładką czekoladą.

 

Jedno z najczęstszych próśb, jakie widzimy w mediach społecznościowych, dotyczy wegańskiego KitKata , więc cieszymy się, że możemy spełnić to życzenie. Nie mogę się doczekać aby ludzie mogli wypróbować ten niesamowicie smaczny nowy KitKat . To produkt dla każdego, kto chce mieć w życiu trochę więcej roślinnych składników! 

Alexander von Maillot, szef działu cukiernictwa w Nestlé

 

Nowy wegański KitKat – zwany KitKat V – zostanie uruchomiony jeszcze w tym roku w kilku krajach na całym świecie. KitKat V został opracowany przez ekspertów od czekolady w centrum badań i rozwoju wyrobów cukierniczych Nestlé w York w Wielkiej Brytanii , pierwotnym domu KitKat . Ciężko pracowali, aby stworzyć wegańską wersję, która spełniłaby wysokie oczekiwania miłośników KitKat na całym świecie.

Smak był kluczowym czynnikiem przy opracowywaniu czekolady roślinnej dla naszego nowego wegańskiego KitKata. Wykorzystaliśmy naszą wiedzę na temat składników, aby stworzyć pyszną wegańską alternatywę dla naszego oryginalnego czekoladowego KitKata,

Louise Barrett, szefowa Nestlé Confectionery Product Technology Center w Yorku

 

Nestlé pomaga ludziom przejść na dietę bardziej opartą na roślinach, oferując opcje w szerokiej gamie żywności i napojów. Badania wykazały, że ludzie są zainteresowani odkrywaniem większej liczby produktów pochodzenia roślinnego w różnych kategoriach.

 

Firma wprowadziła już roślinne alternatywy dla produktów mlecznych z ryżu, owsa, soi, kokosa, grochu i migdałów w różnych kategoriach. Przykłady obejmują lody bezmleczne, śmietanki do kawy, napoje na bazie ryżu i owsa, napoje na bazie grochu, cappuccino i latte na bazie roślin, wegańską alternatywę mleka skondensowanego, a także szereg bezmlecznych serów uzupełniających istniejące burgery na bazie roślin.

 

Trwa cicha rewolucja żywieniowa, która zmienia sposób odżywiania się ludzi. Chcemy być w tym na czele, wspierając odkrywanie żywności i napojów pochodzenia roślinnego. Czy jest lepszy sposób na to niż oferowanie wegańskiej wersji jednej z naszych najbardziej znanych i lubianych marek? Nowy KitKat V oznacza, że ​​miłośnicy czekolady mają teraz świetną opcję opartą na roślinach.

– dodał Alexander von Maillot

 

źródło: https://www.nestle.com/