Pils odświeża identyfikację i komunikację

„Nasz PrzePils na piwo” to hasło kampanii reklamowej Lecha Pils promującej nowe opakowania piwa, prosto z Wielkopolski. Marka wprowadza na rynek butelki i puszki w nowej szacie graficznej, podkreślając lokalność Pilsa.

W nowej kampanii Pils, marka Kompanii Piwowarskiej, wspiera odświeżenie opakowań. Najbardziej widoczną zmianą jest pojawienie się samodzielnego, dużego słowa „Pils” w miejscu dotychczasowej nazwy „Lech Pils”. To ukłon w stronę wielkopolskich fanów marki.

 

Wprowadzeniu nowego opakowania na rynek towarzyszy komunikacja nowej platformy kreatywnej marki pod hasłem „Nasz PrzePils na piwo”.

– Punktem wyjścia do kampanii jest idea, mówiąca, że Wielkopolanie, jak nikt inny, są ludźmi, którzy mają wszystko świetnie zaplanowane, poukładane, przemyślane i drobiazgowo wykonane. Efektem tego są wyjątkowe osiągnięcia, a jednym z nich, najsmaczniejszym, jest nasz lokalny Pils. Stąd hasło komunikacji: „Nasz PrzePils na piwo”

– mówi Tycjan Lewandowski, brand director marek premium w Kompanii Piwowarskiej.

Nowa idea Pilsa wpisuje się w wieloletnią strategię komunikacji marki. Od lat konsekwentnie, ale za każdym razem w nowy sposób, przypominamy Wielkopolanom, że wielkopolskie podejście do życia jest czymś wyjątkowym, niecodziennym i przynosi znakomite efekty, które powinny być powodem do dumy. Tym razem podkreślamy wielkopolską umiejętność znajdowania na wszystko świetnych patentów, planów, rozwiązań, przepisów, dzięki którym Wielkopolanie doskonale sobie ze wszystkim radzą

– dodaje Krzysztof Drzazga, Head of Concept w agencji Chapter1.

 

Działania reklamowe będą prowadzone w kanałach takich jak: digital, OOH, POS/BTL, social media. Za wszystkie odpowiada agencja Chapter1. Planowaniem i zakupem mediów na potrzeby kampanii zajmuje się dom mediowy Zenith Media. Projekt nowego opakowania przygotowali Wojtek Mierowski i Prism Studio.

Kompania Piwowarska jest liderem polskiego rynku piwa, z udziałem wolumenowym 33% (dane GUS, 2023), zatrudniającym ponad 2600 osób.

 

W trzech browarach: Browar Dojlidy Białystok (1768), Lech Browary Wielkopolski (1895), Tyskie Browary Książęce (1629), warzy piwa najchętniej wybierane przez Polaków: Żubr, Tyskie, Lech, a także Książęce, Hardmade, Captain Jack. Firma posiada w ofercie również piwa czeskie: Pilsner Urquell i Kozel, włoską markę Peroni Nastro Azzurro, piwa bezalkoholowe: Lech Free 0,0%, Lech Free Active Hydrate, Tyskie 0,0%, Książęce 0,0%, Hardmade 0,0%, Kozel 0,0% oraz szeroki wybór piw smakowych.

 

Kompania Piwowarska realizuje cele zrównoważonego rozwoju określone w strategii Lepsza Przyszłość 2030 opartej na czterech filarach: Planeta, Ludzie, Portfolio i Profit m.in.: redukując emisję CO₂, minimalizując zużycie zasobów naturalnych, zamykając obieg opakowań, poddając odzyskowi blisko 100% odpadów powstających w procesie produkcji.

 

Kompania Piwowarska jest częścią Asahi Europe & International, należącej do japońskiej Grupy Asahi – silnej marki na globalnym rynku piwa, wyrobów spirytusowych i żywności.

 

Więcej informacji: www.kp.pl, social media: https://www.facebook.com/kompaniapiwowarska, https://www.linkedin.com/company/kompania-piwowarska