Piwo Twojej receptury w sklepach Lidl?

Warzysz piwo w domu? Zgłoś swoją wyjątkową recepturę do konkursu browaru PINTA i „Niech świat pozna Twoje piwo”! Zwycięskie receptury w każdej z czterech kategorii zostaną uwarzone przez Browar PINTA a wszystkie cztery piwa dostępne będą w sklepach Lidl w całej Polsce – pierwsze już na majówkę 2021! Dodatkowo autorzy trzech najlepszych piw z każdej kategorii otrzymają atrakcyjne nagrody od Browaru PINTA.

Lidl Polska i browar PINTA dają niesamowitą okazję do tego, aby piwo naszej własnej receptury trafiło na sklepowe półki. Już od poniedziałku, 1 lutego rusza konkurs „Niech świat pozna Twoje piwo”, a domowi piwowarzy mogą spróbować swoich sił w czterech różnych kategoriach: Summer Pils, Session IPA, Milk Stout oraz Belgian Saison.  Zwycięskie receptury w każdej z czterech kategorii zostaną uwarzone przez Browar PINTA a wszystkie cztery piwa znajdą się na półkach sklepów Lidl w całej Polsce – pierwsze już na majówkę 2021! Dodatkowo autorzy trzech najlepszych piw z każdej kategorii otrzymają atrakcyjne nagrody od Browaru PINTA.

 

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który będzie dostępny już od poniedziałku, 1 lutego do niedzieli, 21 lutego na stronie: https://www.browarpinta.pl/konkurs. W kolejnym etapie piwa uwarzone według własnej receptury przesyłamy do Browaru PINTA, gdzie doświadczeni sędziowie piwa oraz piwowarzy, na czele ze współwłaścicielem PINTY – Ziemowitem Fałatem, będą oceniali jakość i smak nadesłanych trunków. Informacje o najlepszych trzech piwach w każdej z kategorii oficjalnie poznamy podczas ogłoszenia wyników konkursu we wtorek, 9 marca.

 

Wybór kategorii

Cztery kategorie w konkursie dają szansę wielbicielom różnych gatunków piwa, aby spróbowali swoich sił w tym, w czym czują się najlepiej. Jeśli naszym atutem jest warzenie ciemnego piwa o półsłodkim finiszu – z pewnością możemy startować w kategorii Milk Stout 12-14°Blg. Jeśli natomiast wolimy lekkie, jasne piwa o wytrawnym smaku – Session IPA 11-13°Blg oraz Summer Pils 11-13°Blg, te kategorie będą dla nas idealne. Możemy wybrać również kategorię Belgian Saison 12-16°Blg, wtedy powinniśmy przygotować recepturę na  jasne, pełne piwo o charakterystycznym aromacie pochodzącym z użycia belgijskich szczepów drożdży. Możemy spróbować naszych sił także w każdej z tych kategorii jednocześnie.

 

Więcej informacji o konkursie oraz regulamin znajdziemy na stronie www.browarpinta.pl/konkurs