Firmy Systemu Coca‑Cola w Polsce wprowadzają na rynek nową markę

Od stycznia 2018 roku na polski rynek wchodzi nowa marka – Fuzetea, należąca do portfela firmy Coca‑Cola. To napój herbaciany, będący fuzją smaków herbaty, owoców, ziół i kwiatów. Jest dostępny w pięciu kompozycjach:

  • fuzja smaków czarnej herbaty, brzoskwini, z nutką hibiskusa
  • fuzja smaków czarnej herbaty, cytryny, z nutką trawy cytrynowej
  • fuzja smaków zielonej herbaty, mango, z nutką rumianku
  • fuzja smaków zielonej herbaty, limonki, z dodatkiem mięty
  • fuzja smaków zielonej herbaty i cytrusów.

Do produkcji Fuzetea firma korzysta z ekstraktu z herbaty pochodzącej z plantacji, z których każda posiada certyfikat potwierdzający działalność na rzecz ekonomicznego wsparcia rozwoju lokalnej społeczności, m.in. poprzez finansowanie edukacji w szkołach. Gospodarstwa, z których upraw korzystamy, dbają również o środowisko korzystając z alternatywnych źródeł energii, czy przekazując środki na rzecz rezerwatów przyrody.

The Coca‑Cola Company opracowuje i poszerza ofertę marek napojów herbacianych, a trzy spośród nich – Gold Peak, Fuzetea i Ayataka – należą do grona marek generujących sprzedaż o wartości ponad miliard dolarów (Billion Dollar Brands). Z tych trzech Fuzetea to najszybciej rosnąca marka światowa o takiej wartości.

Wierzymy w potencjał marki, która jest obecna już na 52 rynkach. Na wielu z nich odnosi sukcesy, np. w Brazylii, Meksyku, Ekwadorze, Izraelu i Kazachstanie jest liderem sprzedaży napojów herbacianych. Marka na początku tego roku wkracza na kolejne rynki w Europie. Jednym z nich jest Polska

– dodaje Barbara Niemczuk, kierownik marki Fuzetea w Coca‑Cola Poland Services.

 

źródło: informacja prasowa Coca-Cola HBC Polska


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *