Pyszny wegański obiad? Pizza warzywna od Iglotexu – srebrny medalista konkursu Good Vege!

Proste Historie – dobre dla planety i dla Ciebie!

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za przyznanie srebrnego medalu naszemu innowacyjnemu produktowi, Pizzy warzywnej Vegan Proste Historie i za docenienie naszego zaangażowania w kulinarną rewolucję roślinną. 

– komentuje Adrianna Muszyńska z działu marketingu firmy Iglotex i dodaje:

Dumni jesteśmy z faktu, że jako pierwsi wprowadziliśmy na rynek polski niskokaloryczne pizze wegańskie.

To dwie zaskakujące swoim smakiem propozycje: Pizza Warzywna z grillowaną papryką i bazyliowym pesto oraz pikantna Pizza BBQ z sosem barbecue, dynią i jalapeno. Pizze wypiekane są na spodzie z pieca kamiennego, opartym na oryginalnej recepturze bez oleju palmowego. Pizze Vegan zostały stworzone we współpracy z marką Violife, która dostarczyła nam wegańską śmietankę i wegański ser cheddar. Warto także zaznaczyć, że nasze produkty oznaczone są oficjalnym certyfikatem European Vegetarian Union.

 

Pizze Iglotex są odpowiedzią na aktualne potrzeby konsumentów, ponieważ doskonale wpisują się w najważniejsze trendy spożywcze. Coraz szersza grupa konsumentów sięga po produkty wegańskie. I co najważniejsze nie są to tylko weganie. Bardzo duża grupa osób ogranicza spożycie mięsa i poszukuje jego roślinnych zamienników. Mowa tutaj głównie o flexitarianach, którzy w niektórych krajach stanowią już ponad 40% konsumentów, i którzy tak naprawdę są siłą napędową rynku produktów roślinnych.

Mając na uwadze dobro naszych Konsumentów oraz ich ogromną świadomość dotyczycącą zdrowego odżywiania, a także w trosce o środowisko – nie stosujemy oleju palmowego w produktach Proste Historie. Pizze wegańskie Proste Historie już w ciągu pierwszych 6 miesięcy osiągnęły sukces sprzedażowy, który przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Otrzymaliśmy wiele nagród przyznawanych w konkursach konsumenckich, wyłaniających najbardziej innowacyjne produkty FMCG i rozwiązania retail.

– podsumowuje Adrianna Muszyńska.