skip to Main Content
Schłodzone Napoje Kawowe – Trend, Który Nie Zwalnia

Schłodzone napoje kawowe – trend, który nie zwalnia

Schłodzone napoje kawowe to jedna z najszybciej rozwijających się kategorii napojów na polskim rynku na przestrzeni ostatnich lat. Od 2018 roku, gdy pojawiła się marka Starbucks w tym segmencie, wzrosty rok do roku są dwucyfrowe, a kategoria warta jest ponad trzykrotnie więcej. Rok 2022 to wzrost na poziomie 40% wartościowo i 23% ilościowo. Mając na uwadze jak trudny to był rok z perspektywy makroekonomicznej i politycznej, wynik ten należy odczytywać jako imponujący.

Większość konsumentów delektuje się schłodzonymi napojami kawowymi dla przyjemności, chłodnego orzeźwienia, traktując je jako swoisty codzienny rytuał. Inną, rosnącą grupą użytkowników to wielbiciele deserów, dla tej grupy głównym powodem jest chęć słodkiej zachcianki, nagrodzenia siebie. Ostatnim segmentem konsumenckim to fani kofeiny i poszukujący energii, zdrowszej alternatywy do napojów energetyzujących. Szeroka oferta napojów Starbucks adresuje wszystkie wspomniane potrzeby.

 

Kwartał pierwszy 2023 roku to kontynuacja trendu wzrostowego zarówno ilościowo jak i wartościowo, jednakże sytuacja makroekonomiczna spowodowała spowolnienie dynamiki w stosunku do roku 2022. Spadek siły nabywczej ma wpływ na większość kategorii na polskim rynku. Plusem marki Starbucks w kategorii mrożonych kaw jest obecność tzw. „lipstick effect”,  mały luksus, przyjemność na co dzień na którą stać konsumentów w trudnym czasie gdzie zmuszenie są odmawiać wielu innych dóbr z powodów finansowych.

 

Rozszerzający gamę gotowych napojów kawowych Daily Brew zawiera 30% mniej cukru w porównaniu z większością gotowych do spożycia kaw mrożonych. Klasyczny smak Starbucks, którym możesz cieszyć się każdego dnia. nowy smak Dark Chocolate Mocha, dla którego źródłem inspiracji stały się uwielbiane kawy serwowane w lokalach Starbucks, jest połączeniem mocnego espresso, kremowego mleka i aromatu ciemnej czekolady z delikatną nutą soli morskiej. Ta orzeźwiająca kawa mrożona charakteryzuje się aksamitną konsystencją i doskonałym smakiem, którym możesz rozkoszować się zarówno w domu, jak i w podróży!

 

 

Kawa Frappuccino® Salted Caramel Brownie Flavour ze Starbucksa to połączenie charakterystycznego dla Starbucksa espresso i kremowego mleka, uzupełnione karmelem i słodkim, czekoladowym brownie. Smak, którego nie można przegapić!

 

Daily Brew zawiera 30% mniej cukru w porównaniu z większością gotowych do spożycia kaw mrożonych. Klasyczny smak Starbucks, którym możesz cieszyć się każdego dnia.

Back To Top