Sytuacja na rynku żółtych serów jest dynamiczna. Od kilku lat, głównie za sprawą dyskontów, bardzo zmieniła się struktura sprzedaży. Rośnie ilość sprzedaży serów konfekcjonowanych, głównie plastrów, kosztem serów w blokach. Według Spółdzielczej Mleczarni Spomlek odświeżenie wizerunku Serenady to również pierwszy krok do zwiększenia udziału serów konfekcjonowanych na rynku.
Według wyników badań przeprowadzonych przez SM Spomlek konsumenci chcą znać pochodzenie produktu, widzieć go w okienku opakowania i znać kompetencje producenta.
Nowe opakowania serów żółtych nadal są utrzymane w barwach Serenady tj. intensywnym żółtym kolorze z charakterystycznymi, eksponowanymi czarnymi dziurami, zawierają elementy, które dzisiaj są bardzo istotne dla konsumentów. Odpowiedzią na pytania konsumentów gdzie ser jest produkowany, jakie kompetencje ma mleczarnia jest pieczęć „Polska Mleczarnia Spomlek od 1909 roku Polskie Sery”, podkreślająca polskie pochodzenie produktów i długą tradycję firmy z Radzynia Podlaskiego. Ten specjalny znak został umieszczony na froncie opakowań Serenady.
W wyniku konsultacji i badań konsumenckich okazało się również, że chociaż Serenada jest najbardziej wyróżniającą się na półce marką żółtych serów, to klientom brakuje na opakowaniach takich elementów, jak zdjęcie produktu czy też propozycja jego podania. Dlatego na nowych opakowaniach Serenady można zobaczyć apetyczne plastry w aranżacji z ziołami.
Dodatkowo, poza rebrandingiem opakowań, na rynku pojawią się nowości, które mają trafić w gust tych miłośników sera, którzy lubią oryginalne połączenia smakowe. Będą to Salami w trzech odsłonach smakowych: pomidor i bazylia, czosnek i zioła oraz czarny pieprz i papryka chili. Ponadto konsumenci będą mogli spróbować Sera Mlecznego w plastrach. Na nowych opakowaniach marki Serenady pojawiły się również oznaczenia, informujące, że wszystkie sery są produkowane na bazie mleka pochodzącego od krów karmionych paszami bez GMO. Zmieniony został także tył opakowań plastrów, eksponujący komunikat o braku laktozy i konserwantów.
źródło: informacja prasowa SM Spomlek