Sieć Kaufland wspiera przy podejmowaniu świadomych zakupów

Zdrowy styl życia to przede wszystkim dostateczna ilość ruchu i odpowiednia żywność. Aby ułatwić wybór produktów dedykowanych zbilansowanej diecie, Kaufland dobrowolnie wprowadza na artykułach swoich marek skalę wartości odżywczych Nutri-Score. W ten sposób sieć jeszcze bardziej wspiera klientów przy podejmowaniu świadomych decyzji zakupowych.

 

System Nutri-Score pozwala na pierwszy rzut oka ocenić wartość odżywczą danego produktu. Na podstawie zawartości poszczególnych składników odżywczych artykuły są oznaczane w pięciostopniowej skali od A (kolor ciemnozielony) do E (kolor czerwony). Literą A opatrzone są produkty o najbardziej wartościowym składzie, natomiast litera E oznacza skład najmniej wartościowy odżywczo. Nutri-Score opiera się na algorytmie i ocenia zawartość niekorzystnych składników, takich jak cukier, sól lub sód oraz wartość energetyczną – wyrażoną w kaloriach – w odniesieniu do składników pożądanych w diecie, takich jak błonnik, białko, zawartość owoców lub warzyw. Nutri-Score jest uzupełnieniem standardowego, szczegółowego opisu składu, który godnie z obwiązującymi przepisami znajduje się na opakowaniu każdego produktu.

 

Zbilansowane odżywianie jest podstawą zdrowego trybu życia, o czym powinniśmy pamiętać podczas codziennych zakupów. Aby ułatwić ocenę danego produktu, postanowiliśmy wprowadzić system Nutri-Score na opakowaniach marek Kaufland. W ten sposób klienci otrzymują czytelną informację o wartościach odżywczych danego produktu, co mamy nadzieję, ułatwi im dokonywanie świadomych wyborów zakupowych

– mówi Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska.

 

Oznaczenie Nutri-Score aktualnie zastosowano już w 10 produktach marki Kaufland K-Bio i będzie sukcesywnie pojawiać się na kolejnych opakowaniach także innej marki Kaufland K-take it veggie.