Soki cold press od SPORTFOOD

Dla kogo soki cold press?

Soki cold press ze względu na swoją wysoką wartość odżywczą są polecane dla każdej osoby, która chce zadbać o swoje zdrowie. Szczególnie zaleca się spożywanie ich w formie II śniadania lub przekąski między posiłkami. Świetnie sprawdzą się jako izotonik po wysiłku fizycznym, ponieważ wyrównają poziom straconych elektrolitów. W ofercie SPORTFOODSoki znajdziemy także diety sokowe, które pomogą w detoksykacji organizmu i walce z nadprogramowymi kilogramami. Warto zajrzeć na ich stronę, w ofercie mają nawet zestaw dedykowany specjalnie dla mężczyzn. Soki cold press są bezpieczne dla dzieci oraz kobiet w ciąży, ze względu na to, że są wolne od szkodliwych substancji, chemicznych barwników, wzmacniaczy smaku czy białego cukru.

 

 

 

Zalety picia soków cold press

Cold press to metoda, która dotarła do nas ze Stanów Zjednoczonych. Pozwala wycisnąć z owoców i warzyw maksimum smaku przy zachowaniu wszystkich wartości odżywczych, naturalnej barwy i aromatu. Cold press, czyli tłoczenie na zimno, odbywa się przez rozdrobnienie owoców i warzyw zimnym ostrzem, a następnie poprzez zastosowanie specjalnych pras hydraulicznych, które wytwarzając wysokie ciśnienie, miażdżą produkty. Cały proces, jak wskazuje nazwa, odbywa się z niskiej temperaturze, ponieważ pozwala to zachować wszystkie wartości odżywcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

 

 

 

Cold press vs sokowirówka

Używanie popularnej sokowirówki wiąże się z utratą wartości odżywczych, przede wszystkim cennych witamin i minerałów. Dzieje się tak, ponieważ produkty w pierwszej fazie są rozcierane, a następnie odwirowywany jest sok.

Niestety, soku z sokowirówki nie da się w 100% odwirować, a najwięcej wartości pozostaje w resztkach. Należy zaznaczyć, że korzystanie z sokowirówki wiąże się dodatkowo z wyższą temperaturą ostrza, co prowadzi do  procesu utleniania i w konsekwencji zmniejszenia wartości odżywczej takiego soku. Firma SPORTFOODSoki dzięki tłoczeniu w niskiej temperaturze dostarczają mikro i makroskładników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Odżywiają, dodają energii i wyśmienicie smakują.

 

 

 

 

 

 

O firmie

SPORTFOOD Soki to polska firma. Na ich stronie internetowej można zamówić nie tylko pojedyncze soki ale przede wszystkim diety sokowe, które mają za zadanie oczyścić organizm i pomóc w walce z dodatkowymi kilogramami.  Soki SPORTFOOD nie

posiadają cukru, sztucznych barwników i słodzików. Dzięki efektywnej metodzie tłoczenia, z owoców i warzyw płyn jest wydobywany do ostatniej kropli, zgodnie z ideą zero waste.