Jerzy Urbański

Sokpol: Nie zwalniamy tempa

Sokpol to dzisiaj firma z niespełna 30 letnim doświadczeniem w branży napojowej. Od początku swojej działalności realizujemy strategię zrównoważonego i odpowiedzialnego biznesu. Nowa rzeczywistość w jakiej się znaleźliśmy sprawiła, że ten rok jest zupełnie inny niż ktokolwiek przewidywał.

Objawia się to w sposobie naszego funkcjonowania, czego przykładem jest chociażby praca zdalna czy brak bezpośrednich kontaktów międzyludzkich. Mimo nowych warunków nie zwalniamy tempa. W styczniu uruchomiliśmy czwartą linię aseptyczną do rozlewu w opakowaniach PET. Równocześnie rozpoczęliśmy budowę nowej hali produkcyjnej dla kolejnych linii rozlewniczych. Inwestycje uruchomione z początkiem roku idealnie wplotły się w oczekiwania rynku i zmieniające się potrzeby konsumentów. Wyszliśmy naprzeciw aktualnym trendom i stale poszerzamy naszą ofertę o produkty, które w naturalny sposób wspomagają odporność oraz zawierają potrzebne witaminy.

 

Równie dynamicznie kontynuujemy swoje działania w trosce o środowisko naturalne. Wdrożyliśmy System Zarządzania Środowiskowego zgodnego z wymaganiami międzynarodowej normy  ISO 14001.

 

Obecne warunki mogą jednak stwarzać pewne zagrożenia. Zamknięcie zakładów, instytucji usługowych może doprowadzić do zubożenia społeczeństwa, które z większą ostrożnością będzie podejmować decyzje zakupowe. To z kolei może mieć bezpośredni wpływ na branżę spożywczą. Dodatkowym ryzykiem dla sektora spożywczego są nieprecyzyjne przepisy związane z podatkiem cukrowym, jak również z opłatami za wprowadzenie opakowań  niepodlegających recyclingowi oraz brak jednolitej strategii w kwestii systemu kaucyjnego.

 

Mimo tych trudności Sokpol stanowi nadal bardzo silny i zgrany zespół, będący w stanie skutecznie dostosować się do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Z drugiej strony, każdy z nas czeka z niecierpliwością na wydarzenia, które nas integrowały takie jak: wspólne eventy, wycieczki czy spotkania świąteczne, na których mogliśmy bezpośrednio złożyć sobie życzenia wesołych świąt.

 

Jerzy Urbański, dyrektor operacyjny

Sokpol