Somersby WildBerries

Somersby z kolejną propozycją piwa bezalkoholowego

Na sezon letni 2020 roku do portfolio marki Somersby dołączył drugi wariant bezalkoholowy – Somersby Wild Berries. Owoce leśne są uważane za jeden z najbardziej pożądanych smaków na lato orzeźwiający, kwaskowaty, z nutą słodyczy .

Somersby Wild Berries 0,0% ma intensywny kolor i smak. To idealne połączenie bezalkoholowego piwa i smaku leśnych owoców, daje orzeźwienie z nutą delikatnej słodyczy. Najlepiej smakuje schłodzony, podany z kostkami lodu. Na rynku jest dostępny od marca br. Somersby Wild Berries 0,0% to drugi po Somersby Pear 0,0% wariant bezalkoholowy w portfolio marki.

 

Nowy wariant Somersby Wild Berries 0,0% wpisuje się w silny trend konsumencki aktywnego trybu życia. Szczególnie pełnoletni młodzi ludzie szukając przyjemności i orzeźwienia chętnie wybierają piwa nisko- i bezalkoholowe. Segment piw bezalkoholowych rozwija się nadal bardzo dynamicznie. W 2019 roku wartość rynku bezalkoholowego piwa w Polsce wzrosła o ponad 58 proc., wolumenowo o 56 proc. , zaś udział piw bezalkoholowych w rynku piwa wartościowo to już 4,7 proc.

 

Szata graficzna opakowania nawiązuje do intensywności kolorów owoców leśnych i wykorzystuje kolorystykę kodu piw bezalkoholowych, czyli kolor niebieski z wyraźną informacją 0,0% alkoholu. Produkt jest dostępny w bezzwrotnych butelkach o poj. 0,4l oraz w puszkach 0,5l. Znaleźć go będzie można w standardowych lodówkach z piwem oraz lodówkach Strefy Orzeźwienia obok innych wariantów piw bezalkoholowych i smakowych z oferty Carlsberg Polska. Wprowadzeniu nowości na rynek towarzyszą działania w mediach społecznościowych oraz materiały POS w punktach sprzedaży.