Świętuj Juhannus, czyli fińską Noc Świętojańską razem z Finlandia Botanical

Juhannus, czyli fińska Noc Świętojańska to święto światła i natury. Letnie przesilenie, białe noce, soczysta zieleń natury, polne kwiaty, krystaliczna woda oraz moc zaklęta w ogniu. W tradycyjne obchody, wypadające w sobotę 26 czerwca idealnie wpisuje się nowa Finlandia Botanical, czyli smak naturalnie infuzowanego alkoholu, będącego pomostem pomiędzy światem wódki i ginu. Łącząc w sobie nuty ziół i owoców z krystalicznie czystą Finlandia Vodka sprawi, że letnie popołudnia i długie wieczory nabiorą orzeźwiającego fińskiego smaku lata!

 

Letnie przesilenie to wyjątkowy czas w roku, gdy dni są dłuższe od nocy. Szczególnie zjawiskowo wygląda ono na północy globu, gdzie można obserwować białe noce, podczas których zmierzch przechodzi bezpośrednio w brzask, a ciemna noc nie zapada wcale. Fiński Juhannus swoimi korzeniami sięga do czasów pogańskich, co można dostrzec w praktykowanych tradycjach. Celebracja tego święta jest dla Finów niezwykle ważna i większość z nich spędza lato na łonie natury, nad jeziorem, w domkach letniskowych.

 

Palenie kilkumetrowych ognisk (kokko), pływanie łodzią, rozgrzewanie sauny, plecenie wianków, grillowanie, tańce i śpiewy to tylko kilka z tradycyjnych obchodów fińskiego Juhannus. Podczas tej białej nocy najważniejsze jest celebrowanie mocy natury, najlepiej z dala od miejskiego zgiełku, w gronie rodziny i przyjaciół.

 

 „To święto nie jest połączone z obrządkami religijnymi czy tradycjami etnicznymi. Wszyscy mogą celebrować ten czas, tak jak lubią. Mimo, że żadna z religii nie jest połączona z obrządkami Juhannus, jest w nich wiele konotacji z folklorem i magią. Jednym z najbardziej charakterystycznych magicznych rytuałów jest zbieranie siedmiu różnych gatunków kwiatów przez panny, które później umieszczają je pod poduszką. Dzięki temu dziewczynie ma przyśnić się przyszły mąż.”

– opowiada Pekka Pellinen, rodowity Fin, FINLANDIA Vodka Global Master Mixologist.

 

Idealnym towarzyszem długich, letnich wieczorów będzie nowa Finlandia dostępna w dwóch wariantach smakowych: Ogórek & Mięta oraz Dzika Jagoda & Róża, dla których inspiracją było fińskie lato spędzane na łonie nieskazitelnej nordyckiej natury. Finlandia Botanical powstała na bazie krystalicznie czystej wody filtrowanej przez moreny polodowcowe oraz jęczmienia wygrzewającego się w słońcu, które nie zachodzi przez 72 dni w roku, a niebanalne smaki zawdzięcza procesowi infuzji starannie wyselekcjonowanych naturalnych owoców i ziół botanicznych.

 

W swoim nowym produkcie marka postawiła na autentyczność, prawdziwość i brak sztucznych dodatków – z tego właśnie powodu Finlandia Botanical nie posiada dodanego cukru ani sztucznych substancji słodzących. Produkt sprawdzi się znakomicie w roli bazy do letnich, lekkich drinków, które podane w pękatych kieliszkach wypełnionych lodem i świeżymi owocami, orzeźwią nawet w najgorętsze dni lata.

 

Doskonale zbilansowane smaki – Ogórek & Mięta oraz Dzika Jagoda & Róża stanowią oryginalną bazę dla orzeźwiających szprycerów, które można podawać w bardziej wytrawnej lub słodkiej formie. Nowe warianty Finlandii Botanical rewelacyjnie komponują się z tonikiem, lemoniadą, wodą gazowaną, a nawet prosecco. Poniżej przedstawiamy pomysły na najpopularniejsze koktajle tego lata, które będą świeżą alternatywą, dla dobrze znanych już drinków!

 

 

Przepisy na drinki z Finlandią Botanical:

Mint Spritz

– dużo lodu

– 1 porcja Finlandii Botanical Ogórek & Mięta

– 3 porcje toniku

– kilka kropel soku z limonki lub cytryny

– plasterki ogórka (do dekoracji)

– kilka listków mięty (do dekoracji)

 

Do pękatego kieliszka wsyp kilka kostek lodu, wlej 1 porcję Finlandii Botanical Ogórek & Mięta i uzupełnij drink 3 porcjami toniku. Na koniec dodaj kilka kropel soku z limonki lub cytryny. Dla bardziej smakowitego efektu drink uzupełnij wybranymi przez siebie dodatkami!

 

Rose Spritz

– dużo lodu

– 1 porcja Finlandii Botanical Dzika Jagoda & Róża

– 3 porcje lemoniady gazowanej

– kilka kropel soku z limonki lub cytryny

– plasterki limonki (do dekoracji)
– jadalne płatki róży (do dekoracji)

 

Do pękatego kieliszka wsyp kilka kostek lodu, wlej 1 porcję Finlandii Botanical Dzika Jagoda & Róża i uzupełnij drink 3 porcjami lemoniady gazowanej. Na koniec dodaj kilka kropel soku z limonki lub cytryny. Dla bardziej smakowitego efektu drink uzupełnij wybranymi przez siebie dodatkami!