Tesco Polska zebrało ponad 113 ton żywności

Ponad 113 ton żywności, która pozwoli na przygotowanie ponad ćwierć miliona posiłków dla najuboższych oraz dodatkowo 136 206 zł finansowego wsparcia dla Banków Żywności i Caritas Polska od Tesco Polska – to wyniki świątecznych zbiórek żywności przeprowadzonych w sklepach sieci. Zbiórki artykułów spożywczych co roku jednoczą Polaków w niesieniu pomocy potrzebującym. Dzięki pomocy klientów Tesco, Święta w wielu polskich domach staną się jeszcze bardziej magiczne.

270 250 posiłków dla potrzebujących   
W dniach 30 listopada-1 grudnia i 8-9 grudnia w ponad 300 sklepach Tesco w całej Polsce wolontariusze Banków Żywności oraz Caritas zachęcali klientów do wsparcia  przedświątecznych zbiórek żywności. Razem w sklepach sieci udało się zebrać ponad 113 ton żywności  – to ekwiwalent ponad 270 tys. posiłków. Dodatkowo Tesco podobniej jak rok temu przekaże organizacjom pomocowym 20% wartości zebranych artykułów spożywczych.

Dzięki zaangażowaniu klientów Tesco z roku na rok coraz więcej osób ma szansę na spędzanie świąt, nie martwiąc się o zdobycie żywności na choćby najskromniejszy posiłek. Tegoroczny wynik zbiórki w Tesco jest wyższy o ponad 10% od zeszłorocznego! W 2017 roku udało się zebrać 101 ton żywności, wystarczającej do przygotowania 240 tys. posiłków dla potrzebujących.

Jesteśmy w samym sercu ruchliwego okresu przedświątecznego. Wspaniale jest zobaczyć, że nawet teraz, w tym trudnym momencie, możemy zatrzymać się na chwilę i pomóc – mówi Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska. Podobnie jak w poprzednich latach, również tym razem Tesco przekaże Bankom Żywności oraz Caritas 20% wartości żywności zebranej w naszych sklepach.

 

Zbiórki  żywności nie są jedyną inicjatywą sklepów Tesco w tym obszarze – sieć realizuje autorski  program przekazywania nadwyżek żywności od 2013 roku i tym samym walczy z marnowaniem żywności. Dodatkowo, Tesco umożliwia klientom zakup dobrych jakościowo warzyw i owoców „Perfectly Imperfect” o mniej regularnych kształtach, przez co zmniejsza się skala marnowania w gospodarstwach rolnych.

 

źródło: informacja prasowa Tesco Polska