Tymbark na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie

Na terenie Miasteczka Studenckiego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie powstał wyjątkowy mural. To wpisany w kontekst tego miejsca projekt Tymbarku. 

Mural został stworzony według najnowszych trendów sztuki miejskiej – realistyczne oddaje przestrzeń, w której istnieje. Wyróżnia go niesamowite złudzenie – efekt 3D „wychodzących” ze ściany elementów projektu. Całość nawiązuje do architektury największego w Polsce osiedla akademickiego oraz radosnego życia studenckiego. Stąd na muralu znajdziemy wiele postaci studentów zajmujących się swoimi ulubionymi zajęciami: imprezowaniem, tradycyjnym na miasteczku grillowaniem czy nauką.

 

Na projekcie bez trudu można odnaleźć najbardziej charakterystyczne budynki miasteczka. W projekt wpisane zostały także detale architektoniczne obecne na ścianie budynku, takie jak okna czy dodatkowe elementy wentylacji.

 

Tymbark od zawsze jest i chce być blisko młodych ludzi. Kapsel z hasełkiem – będący nieodłącznym elementem marki – pomaga nawiązać te relacje: przez dobre słowo i pozytywne podejście do życia. Również powstałemu w czerwcu muralowi towarzyszy zabawne hasło sprawiające, że każdy student z pewnością się uśmiechnie.

 

Mural można obejrzeć na Miasteczku Studenckim AGH od ul. Nawojki, na budynku domu studenckiego „Filutek”.

 

Za przygotowanie projektu oraz realizację odpowiadał zespół doświadczonych artystów projektu „101 Murali dla Krakowa”, specjalizujących się w wielkoformatowych muralach artystycznych.