Wege nowości od NORTH COAST w Auchan

NORTH COAST, największy w Polsce dystrybutor włoskich produktów premium, rozszerzył swoją ofertę o plastry wege VERDAY hiszpańskiego potentata NOEL.

„No meat” to trend, który od kilku już lat widocznie rośnie w siłę. Intensywne kampanie proekologiczne i prozdrowotne sprawiają, że zwiększa się świadomość konsumencka w zakresie spożycia oraz produkcji mięsa, która jest obciążeniem dla środowiska naturalnego. Dlatego klienci ograniczają konsumpcję mięsa i chętnie eksperymentują z daniami oraz produktami bezmięsnymi. Trend ten wspierają także główni dystrybutorzy, jak NORTH COAST, który oferują nowe rozwiązania.

 

Teraz NORTH COAST wprowadził do swojej oferty wegetariańskie wędliny w plastrach marki NOEL, które już dostępne są w sieci AUCHAN. NOEL to jedna z wiodących firm w hiszpańskim sektorze mięsnym, która od 1940 roku oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa żywności i standardów jakości. Jej produkty dostępne są w ponad 55 krajach na całym świecie. To także pierwsza firma zajmująca się przetwórstwem mięsnym, która postawiła na alternatywy bez mięsa. Od kilkunastu lat ten hiszpański gigant wprowadza na rynek produkty wegetariańskie pod nazwą „VERDAY”,  które zostały wyróżnione m.in. nagrodą Innoval w kategorii Zdrowie i Zaufanie.

 

W ofercie NORTH COAST dostępne są PLASTRY WEGE Z WARZYWAMI 90G NOEL oraz PLASTRY WEGE Z OLIWKAMI 100G NOEL. Oba produkty skierowane są do fleksitarian, czyli osób, które jedzą mięso, ale  poszukują alternatywy dla niego, oraz wegetarian, którzy uwzględniają w swojej diecie jaja. Wege wędliny wytwarzane są z białek jaj z wolnego wybiegu oraz roślin strączkowych i warzyw. NOEL tą wegetariańską linią dba o środowisko naturalne, nie tylko zachęcając klientów do zmniejszenia spożycia mięsa, ale także dlatego, że paczkuje je w opakowania zawierające o 70% mniej plastiku, które w pełni nadają się do recyklingu. Tym samym firma pokazuje swoje silne zaangażowanie w zakresie zrównoważonego rozwoju, opracowując plan działania oparty na odpowiedzialnej produkcji, zintegrowany z łańcuchem wartości, który zmniejsza wpływ na środowisko. Produkty opatrzone są znakiem V-Label.