Wielkanocna zbiórka żywności z udziałem Intermarché

Sieć Intermarché kolejny raz weźmie udział w „Wielkanocnej Zbiórce Żywności” organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności. W tym roku zbiórkę zaplanowano na 16 i 17 marca. Klienci Intermarché będą mogli przekazać artykuły spożywcze dla osób w trudnej sytuacji życiowej.

Raport z badań niedożywienia w Polsce firmy Millward Brown pokazuje, że około 120 000 dzieci przychodzi do szkoły głodnych, a dla ponad 70 000 jedynym posiłkiem w ciągu dnia jest obiad ze szkolnej stołówki.

Chcąc zmienić tę sytuację, Intermarché, już kolejny rok z rzędu wspiera „Wielkanocną Zbiórkę Żywności”. W 37 sklepach sieci klienci będą mogli przekazywać artykuły żywnościowe dla potrzebujących. Najlepiej by były to produkty o długim terminie przydatności do spożycia takie jak: olej, cukier, przetwory warzywne i owocowe, słodycze, konserwy, mąka.

 

„Wielkanocna Zbiórka Żywności” jest akcją prowadzoną lokalnie, podczas której klienci sklepów zachęcani są do podzielenia się swoimi zakupami z osobami żyjącymi w ubóstwie i zagrożonymi niedożywieniem. Paczki żywnościowe trafią do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych, chorych oraz bezrobotnych, a także do osób pracujących, ale potrzebujących wsparcia.

 

Kolejne zbiórki żywności, organizowane we współpracy z Bankami Żywności, okazują się są coraz większym sukcesem. Cieszymy się, że klienci Intermarché chętnie angażują się w tego typu inicjatywy. Dzielenie się produktami z potrzebującymi to nie tylko piękny gest, ale przede wszystkim konkretna, namacalna pomoc. Jesteśmy dumni, że możemy brać udział w tym przedsięwzięciu – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, dyrektor komunikacji i informacji Grupy Muszkieterów w Polsce.

Tegoroczna „Wielkanocna Zbiórka Żywności” odbędzie się w ponad 300 miastach Polski. Weźmie w niej udział 28 tysięcy wolontariuszy, którzy będą zachęcać do dzielenia się żywnością w ponad 2 tysiącach sklepów.

 

Nasze zbiórki pokazują dużą ofiarność społeczeństwa. Polacy już nieraz udowodnili, że lubią brać sprawy w swoje ręce. Przykładem jest zeszłoroczna Wielkanocna Zbiórka Żywności, kiedy przekazali 346 ton żywności, która trafiła do potrzebujących. Pozwoliło to zapewnić godną i spokojną Wielkanoc ponad 170 tysiącom osobom podkreśla Marek Borowski, prezes zarządu Federacji Polskich Banków Żywności.

 

Do udziału w akcji „Wielkanocna Zbiórka Żywności” zapraszają sklepy Intermarché w: Bełżycach, Bochni, Braniewie, Ciechanowie, Dęblinie, Drezdenku, Działdowie, Dzierżoniowie, Gdańsku, Głubczycach, Gorzowie Wielkopolskim (3 sklepy), Gubinie, Jaworze, Kętrzynie, Kostrzynie nad Odrą, Kościanie, Libiążu, Lubaniu, Mogilnie, Opalenicy, Obornikach, Pile (2 sklepy), Poznaniu, Rawiczu, Skwierzynie, Słubicach, Strzelcach Krajeńskich, Sulęcinie, Swarzędzu-Jasinie, Tomaszowie Lubelskim, Trzebini, Wrześni (2 sklepy) oraz Żarach.