skip to Main Content
Wielkanocne Upominki Dla Bliskich Oraz Partnerów Biznesowych. Poznaj Trendy Rekomendowane Przez Ekspertów

Wielkanocne upominki dla bliskich oraz partnerów biznesowych. Poznaj trendy rekomendowane przez ekspertów

Święta wielkanocne to czas radości, wspólnego celebrowania posiłków, składania serdecznych życzeń oraz rozwijania i podtrzymywania ważnych więzi. Promienie wiosennego słońca oraz piękno budzącej się do życia przyrody ocieplają relacje i wprawiają w dobry nastrój. W wielu domach i firmach wielkanocną tradycją jest obdarowywanie się drobnymi upominkami. Przemyślane prezenty cieszą najbardziej, dlatego warto poświęcić chwilę na ich wybór. Podpowiadamy, jakie trendy prezentowe są aktualnie na topie i na co zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu.

Powrót do natury i świadoma konsumpcja

Zawrotne tempo współczesnego świata i coraz mocniej „przetworzona” rzeczywistość są wyczerpujące dla ducha i ciała, dlatego wielu z nas tęskni za równowagą i harmonią. Zwłaszcza taką, która daje niespieszny relaks na łonie natury. Moda na powrót do korzeni i na wszystko, co wiąże się z bardziej naturalnym stylem życia, kwestie związane z ochroną środowiska czy wreszcie filozofia slow-life to tematy, które na stałe zagościły w przestrzeni publicznej. Mają one również swoje odbicie w decyzjach zakupowych i bardziej świadomej konsumpcji.

 

Czytanie etykiet i sprawdzanie składu to dziś już standard, podobnie jak zainteresowanie sposobem pozyskania surowców, metodami produkcji oraz opakowaniem. Coraz częściej wybierane są produkty naturalne, o prostych składach, stworzone z poszanowaniem środowiska i lokalnych społeczności. Przypadająca na wiosenny rozkwit Wielkanoc to doskonały czas na pobycie bliżej natury i zainteresowanie ekologicznymi prezentami.

Już na samą myśl o Wielkanocy wielu z nas oczami wyobraźni widzi budzącą się do życia roślinność i czuje zapach świeżych kwiatów. Świętom tym bliska jest wiosna, przyroda i zieleń, dlatego motywy te często pojawiają się w wielkanocnych kreacjach prezentowych. Choć obecnie można mówić niejako o modzie na to, co ekologiczne, to w kategorii wielkanocnych upominków nie jest to już taka świeżynka. Roślinne czy kwiatowe motywy od lat świetnie sprawdzają się w zestawach upominkowych tworzonych z myślą o świętach. Ważne jednak, by prezent był nie tylko wizualnie nawiązujący do natury, ale też jakościowy i przyjazny środowisku

komentuje Anna Garmada, założycielka marki Nobilia.

Marka ta jest niekwestionowanym liderem zielonej transformacji w swojej branży i może pochwalić się licznymi certyfikatami gwarantującymi nie tylko najwyższą jakość produktów, ale i bezpieczeństwo całego procesu produkcyjnego na każdym jego etapie. W dedykowanej na Wielkanoc kolekcji Nobilia oferuje szeroki wybór wielkanocnych zestawów upominkowych premium.

Ekologiczne, czyli atrakcyjne, pyszne i lokalne

Podejmując decyzje zakupowe, warto wspierać rodzimych producentów i dostawców, dlatego szczególnie polecamy ręcznie przygotowane słodkości, kawy z lokalnych palarni czy wina produkowane w krajowych winiarniach. Eksperci z branży potwierdzają, że klienci, zarówno biznesowi, jak i indywidualni, coraz częściej zainteresowani są weryfikacją etycznych wartości, które stoją za danym produktem. Wzrasta liczba zapytań o zielone certyfikaty oraz inne poświadczenia zrównoważonego sposobu pozyskiwania, wytwarzania i recyklingu produktów oraz ich opakowań.

Less waste bardzo w modzie

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się upominki w duchu less waste, czyli takie, które mogą posłużyć przez długi czas i być wykorzystane na kilka sposobów. Przedmiot, który przyda się również po świętach, jest praktycznym, ekologicznym i ekonomicznym rozwiązaniem, dlatego warto zainteresować się, które marki posiadają je w swojej ofercie. Filozofia dawania drugiego życia przedmiotom jest bliska marce Nobilia, a właścicielka marki, Anna Garmada, podkreśla:

Choć można powiedzieć, że słodkości to produkt ulotny, bo podczas świąt szybko znika ze wspólnego stołu, to zawsze dbamy o to, by dać zamawiającym coś długoterminowego. Stawiamy nie tylko na eleganckie, niekiedy nonszalanckie czy też klasyczne opakowania, ale przede wszystkim na możliwość ich powtórnego wykorzystania.

Marka podpowiada klientom, co można zrobić z opakowaniami po ich opróżnieniu: kuferki świetnie sprawdzają się jako szkatułki na biżuterię, skrzynie posłużą latem do przechowywania zimowych akcesoriów, a mniejsze pudełeczka to dobre rozwiązanie na lakiery do paznokci, śrubki czy klamerki do wieszania prania.

Inspiracje dla fanów DIY

DIY, czyli „zrób to sam”, to trend, który również w tym roku króluje w branży prezentowej. Wiele osób lubi tworzyć różne przedmioty samodzielnie, a przy okazji spędzać miło czas na robótkach ręcznych. Co w kategorii DIY przykuwa wzrok w tym sezonie?

 

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się zestawy do samodzielnego wykonania – własnoręcznego malowania obrazów, haftowania czy wyszywania. Takie upominki z pewnością spotkają się z życzliwym odbiorem wśród osób, które lubią rozwijać nowe pasje i odpoczywać przy pracach manualnych.

 

Wybierając wielkanocny upominek, warto przyjrzeć się również jego opakowaniu, a eksperci zgodnie podpowiadają, by (jeśli to możliwe) zawsze wybierać materiały jak najbardziej przyjazne środowisku, biodegradowalne lub zdatne do recyklingu. Coraz większym uznaniem cieszą się tzw. opakowania kraftowe, które cechuje nie tylko naturalny styl, ale także pożądany dziś minimalizm, trwałość oraz wygoda. Fanom DIY i miłośnikom less waste powinny przypaść do gustu również drewniane pudełka, szufladki czy skrzyni, w które pakowane są słodycze marki Nobilia. Po radosnych chwilach delektowania się markowymi pysznościami będą mogli je pomalować, okleić i ozdobić zgodnie z własnym gustem.

 

Wybierając prezenty, chcemy przekazać w nich pozytywne uczucia i dobre emocje, które są nieodłącznie związane z szacunkiem, empatią i etycznym podejściem do nas samych i otaczającego nas świata. Podarunek to gest płynący z serca, dlatego warto kupować je świadomie i w sposób odpowiedzialny, ofiarowując w nich nie tylko sam produkt, ale też stojące za nim wartości.

 

Back To Top