World Nutella® Day – stworzony przez fanów dla fanów

Od 2007 roku World Nutella® Day jest świętem fanów kremu Nutella® na całym świecie i wyrazem ich zamiłowania do ulubionego przysmaku z orzechów laskowych i kakao.

 

W piątek 5 lutego miłośnicy kremu Nutella® zjednoczą się na całym świecie, aby wspólnie celebrować World Nutella® Day. Za pośrednictwem mediów społecznościowych będą się wymieniać swoimi doświadczeniami oraz recepturami, wspólnie delektując się smakiem ulubionego na całym globie kremu z orzechów laskowych i kakao.

 

World Nutella® Day został zainicjowany w 2007 roku przez amerykańską blogerkę Sarę Rosso, aby zainspirować globalną społeczność miłośników kremu Nutella® do dzielenia się swoją pasją w mediach społecznościowych. World Nutella® Day szybko stał się globalnym fenomenem, a fani na całym świecie zaczęli opowiadać o swoim zamiłowaniu do kremu Nutella®.

 

W tym roku miłośnicy kremu Nutella® będą ponownie mogli podzielić się swoją pasją na Twitterze @Nutelladay oraz na profilach w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram) używając hashtagu #WorldNutellaDay. Obchody tego święta będzie można śledzić poprzez polubienie oficjalnego profilu World Nutella® Day na Facebooku oraz na Twitterze @Nutelladay. Fani będą mogli również odwiedzić stronę www.nutelladay.com, gdzie pojawią się inspirujące pomysły na świętowanie tego szczególnego dnia.

 

O Nutelli®

Nutella powstała w 1964 roku. Unikalny krem z orzechów laskowych i kakao, który pokochały miliony ludzi na całym świecie, to efekt starannego doboru wysokiej jakości składników i precyzyjnej, inspirowanej rzemieślniczą sztuką produkcji.

 

Obecnie ten popularny krem do smarowania z orzechów laskowych i kakao jest dostępny w około 160 krajach na całym świecie. W Polsce sprzedawany jest od lat.