Żabka wprowadza wodę marki własnej w butelce 100% rPET

Żabka wprowadza do swojej oferty wodę marki własnej o pojemności 0,5l, której opakowanie – butelka i etykieta – jest wykonane z materiału pochodzącego w 100% z recyklingu (rPET). Naturalna woda mineralna OD NOWA, pochodząca ze źródła „Anna” w uzdrowisku Muszyna w woj. małopolskim, jest przyjazna środowisku i posiada unikalny skład. Klienci mają do wyboru dwa warianty: niegazowaną i lekko gazowaną. Produkt dostępny jest w każdej Żabce w cenie 1,90 zł/szt. Obecnie przy zakupie 2 szt. cena za sztukę wynosi 1,69zł.

 

Woda OD NOWA ze słynnego źródła „Anna” w polskich górach to idealna propozycja dla osób poszukujących wody bogatej w naturalne minerały, która doskonale ugasi pragnienie w drodze, w pracy czy w domu. To także doskonały wybór dla tych, którym bliska jest troska o środowisko naturalne, ponieważ butelka pochodzi z materiałów z recyklingu. Nazwa naszej wody nawiązuje do odnowy organizmu i środowiska, które chcemy zaszczepić wśród naszych klientów – podkreśla Jerzy Roguski, dyrektor handlowy w firmie Żabka Polska.

 

Oferowana przez Żabkę OD NOWA to naturalna woda średniozmineralizowana, pochodząca ze źródła „Anna”, którego historia liczy ponad 150 lat. Za jej wydobycie odpowiada firma Cechini Dystrybucja – w całości polskie przedsiębiorstwo rodzinne, z długoletnią tradycją. Położony u stóp góry Baszta, w sercu uzdrowiska Muszyna, odwiert „Anna”, z którego obecnie pozyskiwana jest woda, został wykonany w 1958 r. Swoją nazwę zawdzięcza dr Annie Jarockiej, badaczce posiadającej wielkie zasługi w poznaniu źródeł Muszyny i opiece nad nimi. Woda z tego odwiertu uznawana jest przez wielu badaczy i naukowców za najsmaczniejszą w regionie.

 

Woda OD NOWA jest produktem w pełni naturalnym, pochodzącym z głębokich warstw ziemi, bez ingerencji człowieka w jej skład. Charakteryzuje się średnią mineralizacją i małą zawartością sodu, a wyróżnia bogatą zawartością magnezu i wapnia. Posiada neutralny, orzeźwiający smak, a dzięki naturalnemu nasyceniu minerały są łatwo przyswajalne przez ludzki organizm. Ogólna zawartość rozpuszczalnych w wodzie składników mineralnych wynosi 1083,49 mg/l, co sprawia, że uzupełnia niedobory minerałów oraz eliminuje uczucie zmęczenia.

 

Nowa woda od Żabki dostępna jest w poręcznej butelce rPET o pojemności 0,5 l. Gwarancją tego, że opakowanie wody nie tworzy kolejnego pierwotnego plastiku i nie generuje kolejnych śmieci, jest specjalny znak i hasło na butelce. OD NOWA to także kolejny produkt w ofercie sieci Żabka, na którym umieszczone zostały proste i intuicyjne oznaczenia, wskazujące jak zagospodarować zużyte opakowanie. Dzięki zastosowaniu idei kolorowych koszy każdy klient może przeczytać na opakowaniu, że butelkę powinien wrzucić do kosza żółtego na tworzywa sztuczne, a etykietę do kosza niebieskiego na papier. Wykorzystanie do produkcji butelki materiału pochodzącego w 100% z recyklingu oraz specjalnego systemu oznaczeń to wyraz troski sieci Żabka o środowisko naturalne i zachęta dla klientów, by segregując odpady, wspólnie dbali o jego dobro.