Žatecký Černý 3,8% – lekkie ciemne piwo

Marka Žatecký wprowadza nowość – piwo  Žatecký Černý 3,8%, który swój smak i ciemnobrązową barwę zawdzięcza użyciu czterech rodzajów słodów oraz aromatycznego chmielu žateckiego. Specjalnie skomponowana receptura zapewnia oryginalny smak i wyjątkową, jak na ciemne piwo, lekkość.

Žatecký Černý charakteryzuje się oryginalnym, pełnym  smakiem, ale również niespotykaną w ciemnych piwach lekkością wynikającą z niskiej zawartości alkoholu 3,8 proc.  Pełny smak to zasługa kompozycji odpowiednio dobranych czterech rodzajów słodów jęczmiennych. Słód pilzneński – stanowiący podstawę piwa, słód monachijski typowy dla ciemnych lagerów i nadający im przyjemny słodowy smak. Karmelowe nuty to zasługa obecności słodu karmelowego, a słód palony sprawia, że smak jest wyrazisty, a barwa intensywnie ciemna. Zrównoważona goryczka to zasługa aromatycznego chmielu žateckiego.

 

Nowy Žatecký to propozycja dla osób, które lubią ciemne piwa, ale zazwyczaj są one dla nich za mocne. Można go pić dla samej przyjemności smaku, doskonale pasuje także do tradycyjnych czeskich i polskich dań, jak np.: pieczonych mięs, potrawy z grilla, żeberka, kiełbaski, czy smażony ser.

 

Žatecký Černý 3,8% zawdzięcza swój aromat unikatowemu gatunkowi chmielu żateckiego. Jest on uprawiany od ponad 650 lat jedynie w rejonie miasta Žatec w Czechach na powierzchni zaledwie 40 km2. Ten wybitnie aromatyczny chmiel, uznawany jest przez piwnych specjalistów za jeden z najlepszych na świecie.

 

Žatecký Černý 3,8% dołącza do dwóch innych wariantów piwa – Žatecký Světlý Ležák i Žatecký 0,0%. Nowość jest już dostępna w sklepach sieci Żabka w puszkach o pojemności 0,5 litra.