Zestaw degustacyjny od Browaru Kormoran

Żyjemy w świecie, który wciąż goni za nowościami, nowinkami, przekraczaniem granic i łamaniem barier. To oczywiście fascynujące… ale pod warunkiem, że nie zapominamy o korzeniach i dajemy wybrzmieć klasykom. Właśnie pokazanie, że klasyki też są ciekawe przyświecało powstaniu nowego zestawu degustacyjnego od Browaru Kormoran.

 

Porter Warmiński 2017, który znajduje się w zestawie rozpoczął leżakowanie 28. maja 2017 roku. Jego olbrzymi potencjał widoczny był już od początku dlatego pierwsza część warki trafiła do zestawu razem z ikoną – Imperium Prunum. Dziś po 42 miesiącach leżakowania rozlano resztę tego piwa, by pokazać jak przez ten czas dojrzał najlepszy porter 2017!

 

Drugim piwem, które znalazło się w zestawie jest – zdaniem przedstawicieli Browaru Kormoran – najlepiej rokujący porter uwarzony w roku 2018. Jego leżakowanie rozpoczęło się 4 marca 2018 roku. Zgodnie z zwyczajem, „czarnej perełki” nie skierowano do rozlewu po upływie sześciu miesięcy leżakowania. Dano jej czas, aby z dumą obserwować dojrzewanie, nabieranie kolejnych warstw aromatu i smaku oraz szlachetnych cech. Dziś  po 32 miesiącach spędzonych w zbiorniku leżakowym może zadebiutować i pokazać jak wielkim skarbem polskiego piwowarstwa są portery bałtyckie! Rozlano pół zbiornika, aby na pozostałe piwo mógł dalej działać czas i niska temperatura leżakowania.

 

Zestaw zapakowano w bardzo gustowne pudełko i uzupełniono o nowy kieliszek degustacyjny.